Bartos Saro, Mirage 02, 100x100, 2020

Bartos Saro, Mirage 02, 100x100, 2020
Galeria Ether

Pozycja niedostępna
100x100 cm, akryl, tech. własna, płótno, 2020

Bartos Saro (Węgry)

Życie Bartosa Saro jest bardzo uporządkowane, zorganizowane, ale nie w ograniczony sposób. Podobnie jego obrazy. Z wykształcenia projektant i artysta. Zaczynał od nowoczesnego designu. Fascynacja konstrukcjami i materiałami w projektowaniu ostatecznie zwyciężyła, a pasja doprowadziła go do malowania materii. Kiedyś prowadził pracownię projektową w stolicy, ale w końcu przeniósł się do spokojniejszego miejsca w lesie, gdzie może malować i pielęgnować swoje japońskie klony.

Został abstrakcjonistą. W swojej pracy skupia się na strukturze materiałów, woli pracować w technice mieszanej. Ekspresyjnie prezentując ciężar i ruch, Bartos uwielbia tworzyć napięcia i dramaty, ponieważ wierzy, że w materii jest duch - kształty i formy mogą odzwierciedlać podstawowe doświadczenia związane z emocjami. Według niego, tylko abstrakcjoniści w pełni mogą prezentować pełne spektrum emocji.

Abstrakcjonistyczne poczucie materii Bartosa jest pełne troski o detal. Maluje grubymi warstwami surowej farby. Uzyskuje w ten sposób unikalne faktury, których niepowtarzalne piękno wzbogaca rysunkiem. Intensywna kolorystyka podkreśla abstrakcjonistyczne podejście do tematu - gama barw jest unikalna, pełna ekspresji i emocji.

Wystawiał swoje prace na europejskich salonach sztuki w Polsce, Hiszpanii, Francji, Belgii i Wielkiej Brytanii. Współpracuje z międzynarodowymi galeriami i salonami oferującymi nowoczesne wzornictwo. Starannie dobiera obrazy do wnętrz w których mają być eksponowane. Chce aby jego sztukę traktowano dekoracyjnie, jako element środowiska życia. Tak jak ceni się naturę, wśród której żyjemy.
Wyświetleń: 84

Zobacz podobne
Zobacz podobne
Zobacz podobne
keyboard_arrow_up
+