Wyszukiwanie zaawansowane Wyszukiwanie zaawansowane
20

Andrzej Szarek, Krakowiaczek Ci ja

add Twoja notatka 
Opis pozycji
Estymacje: 3 356 - 5 593 EUR

Andrzej Szarek, Krakowiaczek Ci ja
Technika własna
Praca na obrotowym postumencie,
Praca sygnowana, UNIKAT.
Wymiary: 45 x 50 x 40 cm
Rok powstania: 1990
_____

Andrzej Szarek - ukończył PLSP im. Antoniego Kenara w Zakopanem w 1979 r. W latach 1980-1985 Studiował na Wydziale Rzeźby w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W 1985 r. otrzymał dyplom z wyróżnieniem w Pracowni Rzeźby prof. Jana Kucza. W latach 1985-90 prezentował rzeźby z grupą „...kim jesteś”. Jest artystycznym Opiekunem Nowosądeckiej Małej Galerii. Wykłada na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Sączu, oraz gościnnie w Wyższej Szkole Biznesu Nationale-Louis University w Nowym Sączu. W 2005 r. otrzymał tytuł naukowy, Profesor Sztuk Pięknych. Uprawia Rzeźbę, Rysunek, Plakat, Performance, Happening i Zdarzenia Artystyczne. Zrealizował ponad 40 wystaw indywidualnych. Ponad 70 Happeningów i Akcji artystycznych, oraz brał udział w ponad 100 wystaw zbiorowych w kraju i za granicą. 

„Andrzej Szarek ma talent, czyli umiejętność lekkiego czynienia rzeczy trudnych. Jest jak sztangista, który z łatwością dźwiga ciężary. Talent artysty polega na tym, że widzi i wie. Wiedzieć to widzieć. Dużo widzieć to dużo wiedzieć. Tę bliskość znaczeniową oddaje także język starożytnych Greków, w którym „theoria” oznaczało badanie i analizowanie, a równocześnie oglądanie i patrzenie. Językiem, w którym przemawia Andrzej Szarek nie jest przede wszystkim język słowa. Choć w dyskusji brak mu czasem precyzji słowa nie brak mu jednak precyzji wyrazu. Materią jego twórczości jest życie a nie sztuka. Obserwuje rzeczywistość, analizuje ją i przekształca w formy przestrzenne. Jego prace są syntetyczne. Mówią jednak nie o sobie, lecz o świecie. Andrzej Szarek nadaje swoim dziełom nazwy-tytuły, które lapidarnie i bezbłędnie opisują relację pomiędzy przedstawioną formą a kryjącą się za nią treścią. Jest ciekawy świata – tego, który istnieje naprawdę a nie tego, który powstaje w głowach artystów. Jedynie bowiem prawda – jak mówił Józef Mackiewicz – jest ciekawa. Nie godzi się jednak na świat, w którym dekoratorzy, ci co mają deko talentu, decydują o tym, co w sztuce wartościowe i co w ogóle jest sztuką. Walczy więc ze sztuką mierną a jednocześnie panoszącą się we współczesnej kulturze. Ma duszę kosmopolity; jego miejscem zamieszkania jest cały świat. Nie jest więc w swoich działaniach ani prowincjonalny ani wielkomiejski – jest światowy. Chętnie zagrałby z Duchampem w szachy”. 

~prof. Dariusz Juruś

Aukcja
I Aukcja Rzeźby Współczesnej - Czołowi żyjący polscy artyści
gavel
Data
27 grudnia 2020 CET/Warsaw
date_range
Cena wywoławcza
2 685 EUR
Estymacje
3 356 - 5 593 EUR
Cena sprzedaży
brak ofert
Pozycja nie jest już dostępna
Wyświetleń: 390 | Ulubione: 0
Aukcja

Galeria Lampert

I Aukcja Rzeźby Współczesnej - Czołowi żyjący polscy artyści
Data
27 grudnia 2020 CET/Warsaw
Przebieg licytacji

Licytowane będą wszystkie pozycje

Opłata aukcyjna
18.00%
OneBid nie pobiera dodatkowych opłat za licytację.
Podbicia
  1
  > 100
  2 000
  > 200
  5 000
  > 500
  10 000
  > 1 000
  20 000
  > 2 000
  50 000
  > 5 000
  100 000
  > 10 000
 
Regulamin

I

 1. Przedmiotem aukcji są dzieła sztuki, powierzone przez artystów lub stanowiące własność Galerii Lampert.
 2. Obiekt wystawiony na aukcję posiada cenę wywoławczą, podaną w katalogu oraz estymację. 
 3. Do wylicytowanej ceny doliczona jest opłata organizacyjna w wysokości 18%. Opłata obowiązuje również w sprzedaży poaukcyjnej.
 4. Galeria Lampert zastrzega sobie prawo do odwołania aukcji bez podania przyczyny. 


II

 1. Osoby zainteresowane licytacją mają możliwość złożenia oferty kupna (z dowolnym limitem ceny) w dniach poprzedzających aukcję. W licytacji wezmą udział w ich imieniu pracownicy Galerii Lampert (Informacja o wysokości proponowanej najwyższej ceny jest informacją całkowicie poufną). 
 2. Istnieje możliwość telefonicznego udziału w licytacji poszczególnych obiektów, pod warunkiem wcześniejszego zgłoszenia w Galerii Lampert. 
 3. Galeria Lampert nie ponosi odpowiedzialności za problemy techniczne w tym brak możliwości połączenia się telefonicznego z klientem w trakcie trwania licytacji. 


III

 1. Aukcja prowadzona jest przez upoważnioną osobę – aukcjonera.
 2. Licytacja zaczyna się od ceny wywoławczej podanej w katalogu. Większość obiektów posiada cenę gwarantowaną poniżej której, obiekt nie może zostać sprzedany bez zgody artysty. Cena gwarantowana jest znana tylko Galerii, sprzedającemu i aukcjonerowi i stanowi tajemnicę przedsiębiorstwa.
 3. O wysokości kwoty postąpienia decyduje aukcjoner. Zwyczajowo stanowi ona około 10% poprzednio zgłoszonej oferty. 
 4. Aukcjoner jest upoważniony do samodzielnego składania kolejnych ofert lub w odpowiedzi na oferty osób licytujących, aż do osiągnięcia ceny gwarantowanej.
 5. Nabywcą zostaje osoba, która zaproponowała najwyższą cenę. Uderzenie młotkiem przez aukcjonera jest równoznaczne z zakończeniem licytacji. Jeżeli licytacja zostaje zakończona w sposób sporny, aukcjoner jest upoważniony do rozwiązania sporu lub ponownego przeprowadzenia licytacji. 
 6. Umowa sprzedaży nie zostaje zawarta, gdy licytacja kończy się poniżej ceny gwarantowanej. W takim przypadku zawarcie umowy kupna-sprzedaży musi zostać zatwierdzone przez właściciela licytowanego obiektu, który na podjęcie decyzji ma 7 dni kalendarzowych. Wylicytowana cena stanowi w takim przypadku wiążącą ofertę nabywcy. Jeśli po aukcji zostanie zgłoszona kolejna oferta zakupu – co najmniej w cenie gwarantowanej – pierwszemu oferentowi przysługuje prawo pierwokupu w cenie gwarantowanej. 


IV

 1. Nabywca zobowiązany jest wykupić obiekt w ciągu 5 dni od zakończenia aukcji lub od uzgodnienia oferty. Dopuszcza się możliwość wpłaty zadatku w wysokości 20% wylicytowanej ceny. Pozostała kwota powinna być wówczas uregulowana w terminie do 10 dni od zakończenia aukcji. W przypadku niedotrzymania tego terminu następuje przepadek wpłaconego zadatku.
 2. Prawo własności przechodzi na kupującego w momencie uregulowania całej kwoty. 


V

 1. Galeria Lampert daje gwarancję autorstwa i innych cech obiektu , opisanych w katalogu.
 2. Galeria Lampert nie ponosi odpowiedzialności za ukryte wady fizyczne i prawne zakupionych obiektów. 
O aukcji

Pochodzą z różnych regionów Polski i ukończyli różne Akademie Sztuk Pięknych. Artyści tworzący w drewnie, szkle, brązie, ceramice i innych materiałach. Twórcy dopiero wyznaczający swoją artystyczną ścieżkę jak i tacy, którzy już odcisnęli wyraźny ślad w historii polskiej sztuki współczesnej. Powiedzieć, że są najlepszymi, nadal żyjącymi, polskimi rzeźbiarzami i rzeźbiarkami – to powiedzieć zdecydowanie zbyt mało!


Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy na pierwszą Aukcję Rzeźby Współczesnej, na której pragniemy zaprezentować bez wątpienia wyjątkowe, artystyczne osobowości. Co istotne – osobowości nadal będące wśród nas. Artystów, których można poznać, z którymi można porozmawiać, i których historię można śledzić na własne oczy. Pragniemy zerwać z pewnego rodzaju kultem twórców którzy już od nas odeszli i pokazać, że wśród nas są artyści równie istotni dla naszego dorobku kulturowego. 


Obok kilkudziesięciu rzeźb, chcielibyśmy także zaprezentować Państwu dwie prace Henryka Cześnika. Rysunek i – tak bardzo charakterystyczny dla Jego działalności – obraz namalowany na prześcieradle. Pomimo odmiennej dziedziny prof. Cześnik jest artystą niezwykle ważnym dla naszej galerii i nie wyobrażamy sobie, że mogłoby go zabraknąć na organizowanej przez nas premierowej aukcji. 


Zapraszamy serdecznie do udziału. W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu z nami – z radością rozwiejemy wszelkie wątpliwości. Istnieje możliwość zobaczenia każdego z obiektów w naszej stacjonarnej galerii w Krakowie – po uprzednim uzgodnieniu terminu.


Galeria Lampert

Dane kontaktowe:
[email protected]
+48730952901
www.galerialampert.com

FAQ
O sprzedawcy
Galeria Lampert
Kontakt
Galeria Lampert
room
ul. Floriańska 44
31-021 Kraków
phone
+48730952901
Andrzej Szarek
keyboard_arrow_up