Wyszukiwanie zaawansowane Wyszukiwanie zaawansowane
35

Małgorzata Dajewska, Niepokojąca fala

add Twoja notatka 
Opis pozycji
Estymacje: 1 955 - 2 607 EUR

Małgorzata Dajewska, Niepokojąca fala
Szkło barwne, zgrzewane, szlifowane, polerowane. 
Praca sygnowana. UNIKAT
Wymiary: 50 x 16 x 6 cm
_____
Prezentowany obiekt szklany powstał pod wpływem moich odczuć związanych z falą zachorowań we Włoszech, na początku pandemii. Stąd tytuł "Niepokojącą fala " i kolory nawiązujące do włoskich barw. Praca wykonana jest z klejonych na zimno brył szklanych wykonanych metodą zgrzewu w piecu elektrycznym. Całość formy została ukształtowana poprzez szlifowanie i polerowanie. Typowe dla moich prac jest to, że poza sferą estetyczną zawierają także przekaz intencjonalny. Nie inaczej jest z " Niepokojącą falą"
_____
Małgorzata Dajewska (ur. 1958 w Sosnowcu). Studiowała w Katedrze Szkła PWSSP we Wrocławiu (obecnie ASP), gdzie miała okazję zdobywać zawodowe szlify pod okiem takich wybitnych artystów jak Zbigniew Horbowy, czy Jerzy Chodurski. Swoje prace tworzy między innymi ze szkła optycznego i jest pierwszą artystką, która zaczęła wykorzystywać ten materiał w swojej twórczości, wyznaczając w ten sposób trend we wrocławskim szkle lat 80. Zajmuje się obiektami kształtowanymi na zimno, klejąc różne rodzaje szkła, często opatrując prace grawerunkiem, w tym – co charakterystyczne -  grawerowanymi tekstami jej autorstwa. Jest pracownikiem naukowym swojej macierzystej uczelni, gdzie w  2001 roku otrzymała tytuł profesora zwyczajnego. Prowadzi pracownię szkła artystycznego. 

W roku 2012 została odznaczona przyznaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa narodowego odznaką „Zasłużony dla kultury polskiej”. W roku 2013 otrzymała Srebrny Medal Gloria Artis, także z rąk Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 

"Gdybyśmy nie wiedzieli, że Małgorzata Dajewska tworzy rzeźby ze szkła moglibyśmy uznać, że zestawia ze sobą podmuchy przejrzystego powietrza, które łagodnie koloryzuje barwami natury.. Sztuka w jej wykonaniu wydaje się darem radosnego nieba dla szczęśliwych ludzi" (Maciej Łagiewski)

Aukcja
II Kolekcjonerska Aukcja Rzeźby Współczesnej
gavel
Data
21 grudnia 2021
date_range
Cena wywoławcza
1 303 EUR
Estymacje
1 955 - 2 607 EUR
Cena sprzedaży
brak ofert
Pozycja nie jest już dostępna
Wyświetleń: 77 | Ulubione: 1
Aukcja

Galeria Lampert

II Kolekcjonerska Aukcja Rzeźby Współczesnej
Data
21 grudnia 2021
Przebieg licytacji

Licytowane będą wszystkie pozycje

Opłata aukcyjna
20.00%
OneBid nie pobiera dodatkowych opłat za licytację.
Podbicia
  1
  > 100
  2 000
  > 200
  5 000
  > 500
  10 000
  > 1 000
  20 000
  > 2 000
  50 000
  > 5 000
  100 000
  > 10 000
 
Regulamin

I

 1. Przedmiotem aukcji są dzieła sztuki, powierzone przez artystów lub stanowiące własność Galerii Lampert.
 2. Obiekt wystawiony na aukcję posiada cenę wywoławczą, podaną w katalogu oraz estymację. 
 3. Do wylicytowanej ceny doliczona jest opłata organizacyjna w wysokości 20%. Opłata obowiązuje również w sprzedaży poaukcyjnej.
 4. Galeria Lampert zastrzega sobie prawo do odwołania aukcji bez podania przyczyny. 


II

 1. Osoby zainteresowane licytacją mają możliwość złożenia oferty kupna (z dowolnym limitem ceny) w dniach poprzedzających aukcję. W licytacji wezmą udział w ich imieniu pracownicy Galerii Lampert (Informacja o wysokości proponowanej najwyższej ceny jest informacją całkowicie poufną). 
 2. Istnieje możliwość telefonicznego udziału w licytacji poszczególnych obiektów, pod warunkiem wcześniejszego zgłoszenia w Galerii Lampert. 
 3. Galeria Lampert nie ponosi odpowiedzialności za problemy techniczne w tym brak możliwości połączenia się telefonicznego z klientem w trakcie trwania licytacji. 


III

 1. Aukcja prowadzona jest przez upoważnioną osobę – aukcjonera.
 2. Licytacja zaczyna się od ceny wywoławczej podanej w katalogu. Większość obiektów posiada cenę gwarantowaną poniżej której, obiekt nie może zostać sprzedany bez zgody artysty. Cena gwarantowana jest znana tylko Galerii, sprzedającemu i aukcjonerowi i stanowi tajemnicę przedsiębiorstwa.
 3. O wysokości kwoty postąpienia decyduje aukcjoner. Zwyczajowo stanowi ona około 10% poprzednio zgłoszonej oferty. 
 4. Aukcjoner jest upoważniony do samodzielnego składania kolejnych ofert lub w odpowiedzi na oferty osób licytujących, aż do osiągnięcia ceny gwarantowanej.
 5. Nabywcą zostaje osoba, która zaproponowała najwyższą cenę. Uderzenie młotkiem przez aukcjonera jest równoznaczne z zakończeniem licytacji. Jeżeli licytacja zostaje zakończona w sposób sporny, aukcjoner jest upoważniony do rozwiązania sporu lub ponownego przeprowadzenia licytacji. 
 6. Umowa sprzedaży nie zostaje zawarta, gdy licytacja kończy się poniżej ceny gwarantowanej. W takim przypadku zawarcie umowy kupna-sprzedaży musi zostać zatwierdzone przez właściciela licytowanego obiektu, który na podjęcie decyzji ma 7 dni kalendarzowych. Wylicytowana cena stanowi w takim przypadku wiążącą ofertę nabywcy. Jeśli po aukcji zostanie zgłoszona kolejna oferta zakupu – co najmniej w cenie gwarantowanej – pierwszemu oferentowi przysługuje prawo pierwokupu w cenie gwarantowanej. 


IV

 1. Nabywca zobowiązany jest wykupić obiekt w ciągu 5 dni od zakończenia aukcji lub od uzgodnienia oferty. Dopuszcza się możliwość wpłaty zadatku w wysokości 20% wylicytowanej ceny. Pozostała kwota powinna być wówczas uregulowana w terminie do 10 dni od zakończenia aukcji. W przypadku niedotrzymania tego terminu następuje przepadek wpłaconego zadatku.
 2. Prawo własności przechodzi na kupującego w momencie uregulowania całej kwoty. 


V

 1. Galeria Lampert daje gwarancję autorstwa i innych cech obiektu , opisanych w katalogu.
 2. Galeria Lampert nie ponosi odpowiedzialności za ukryte wady fizyczne i prawne zakupionych obiektów. 
O aukcji


FAQ
O sprzedawcy
Galeria Lampert
Kontakt
Galeria Lampert
room
ul. Floriańska 44
31-021 Kraków
phone
+48730952901
keyboard_arrow_up
+