Wyszukiwanie zaawansowane Wyszukiwanie zaawansowane
36

Małgorzata ET BER Warlikowska, Rykoszet L

add Twoja notatka 
Opis pozycji
Estymacje: 3 356 - 4 474 EUR

Małgorzata ET BER Warlikowska, Rykoszet L
Szkło, serigrafia, stal
Praca sygnowana, 
Wymiary: 202 x 86 x 56 cm
UNIKAT.
_____

"Rodzice mówili mi abym nie życzyła źle innym. Wraca do nas wszystko, co robimy, co mówimy i myślimy. Każda nawet niewyartykułowana myśl ma wpływ na naszą przyszłość. Praca jest o tym niematerialnym chaotycznym transferze emocji targającym naszym realnym życiem". (Małgorzata ET BER Warlikowska)

_____
Małgorzata ET BER Warlikowska - Dyplom z Grafiki uzyskała w 1996 roku na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Zatrudniona na macierzystej uczelni od 1997, obecnie kieruje Pracownią Ekspansji Graficznej.

Otrzymała stypendium naukowe na Uniwersytecie w Akron, Ohio (USA) w 2000 r. a w 2015 rezydencję artystyczna w Arts Chiyoda (Tokio, Japonia). Nominowana do Paszportu „Polityki" w dziedzinie Plastyka w 2003 r. Brała udział w ponad 80 wystawach indywidualnych i w ponad 300 wystawach zbiorowych w Polsce i za granicą. Wśród nich: Międzynarodowe Triennale Linorytu (Praga, Czechy); Polskie Orły (Korea, Chiny); Contemporary Poland – Young Polish Printmaking (Niespodziewana, Warlikowska, Walicki) Gallery Öst, Royal Academy of Fine Arts (Stockholm, Szwecja); Biennale Europejskiej Ceramiki Context 2010 - Muzeum Sztuki Bornholm (Dania); Place – the Quest for the Quest (Janik, Warlikowska, Hlawacz) – 3331 Arts Chiyoda Tokio; Before the Object – Gallery Maniere Noir (Berlin, Niemcy); IAP Awards 2017 (Pekin, Chiny); Opus Duarum - Galeria Titanic (Wilno, Litwa).

Jako Artysta/Profesor Wizytujący Warlikowska prowadziła wykłady w Polsce i za granicą, m.in. w USA, Szwecji, Litwie, Australii, Portugalii, Czechach, Chinach, Anglii. Od 2006 wraz z XY Anką Mierzejewską tworzy grupę artystyczną Stary Banan, organizującą działania performatywne w przestrzeni publicznej. Od 2018 na stałe współpracuje jako ilustrator w projekcie Imago z Bronką Nowicką, laureatką Nagrody Nike.

Artystka niezdyscyplinowana. Pracuje w wielu technikach, specjalizuje się w grafice na rzeźbie. Zajmuje się grafiką warsztatową, rzeźbą oraz malarstwem. Stworzyła między innymi serie: Logorea, Lalopatia, Eat Your Mother, Born to be KING... kong, Ja – Moloch, Kobieta Myśli, KaKa PooPoo Project, Jedząc Marilyn Monroe, Rykoszet, BDD– Dysmorfobia, Toksyczny Lizak.

Aukcja
I Aukcja Rzeźby Współczesnej - Czołowi żyjący polscy artyści
gavel
Data
27 grudnia 2020 CET/Warsaw
date_range
Cena wywoławcza
1 790 EUR
Estymacje
3 356 - 4 474 EUR
Cena sprzedaży
brak ofert
Pozycja nie jest już dostępna
Wyświetleń: 92 | Ulubione: 0
Aukcja

Galeria Lampert

I Aukcja Rzeźby Współczesnej - Czołowi żyjący polscy artyści
Data
27 grudnia 2020 CET/Warsaw
Przebieg licytacji

Licytowane będą wszystkie pozycje

Opłata aukcyjna
18.00%
OneBid nie pobiera dodatkowych opłat za licytację.
Podbicia
  1
  > 100
  2 000
  > 200
  5 000
  > 500
  10 000
  > 1 000
  20 000
  > 2 000
  50 000
  > 5 000
  100 000
  > 10 000
 
Regulamin

I

 1. Przedmiotem aukcji są dzieła sztuki, powierzone przez artystów lub stanowiące własność Galerii Lampert.
 2. Obiekt wystawiony na aukcję posiada cenę wywoławczą, podaną w katalogu oraz estymację. 
 3. Do wylicytowanej ceny doliczona jest opłata organizacyjna w wysokości 18%. Opłata obowiązuje również w sprzedaży poaukcyjnej.
 4. Galeria Lampert zastrzega sobie prawo do odwołania aukcji bez podania przyczyny. 


II

 1. Osoby zainteresowane licytacją mają możliwość złożenia oferty kupna (z dowolnym limitem ceny) w dniach poprzedzających aukcję. W licytacji wezmą udział w ich imieniu pracownicy Galerii Lampert (Informacja o wysokości proponowanej najwyższej ceny jest informacją całkowicie poufną). 
 2. Istnieje możliwość telefonicznego udziału w licytacji poszczególnych obiektów, pod warunkiem wcześniejszego zgłoszenia w Galerii Lampert. 
 3. Galeria Lampert nie ponosi odpowiedzialności za problemy techniczne w tym brak możliwości połączenia się telefonicznego z klientem w trakcie trwania licytacji. 


III

 1. Aukcja prowadzona jest przez upoważnioną osobę – aukcjonera.
 2. Licytacja zaczyna się od ceny wywoławczej podanej w katalogu. Większość obiektów posiada cenę gwarantowaną poniżej której, obiekt nie może zostać sprzedany bez zgody artysty. Cena gwarantowana jest znana tylko Galerii, sprzedającemu i aukcjonerowi i stanowi tajemnicę przedsiębiorstwa.
 3. O wysokości kwoty postąpienia decyduje aukcjoner. Zwyczajowo stanowi ona około 10% poprzednio zgłoszonej oferty. 
 4. Aukcjoner jest upoważniony do samodzielnego składania kolejnych ofert lub w odpowiedzi na oferty osób licytujących, aż do osiągnięcia ceny gwarantowanej.
 5. Nabywcą zostaje osoba, która zaproponowała najwyższą cenę. Uderzenie młotkiem przez aukcjonera jest równoznaczne z zakończeniem licytacji. Jeżeli licytacja zostaje zakończona w sposób sporny, aukcjoner jest upoważniony do rozwiązania sporu lub ponownego przeprowadzenia licytacji. 
 6. Umowa sprzedaży nie zostaje zawarta, gdy licytacja kończy się poniżej ceny gwarantowanej. W takim przypadku zawarcie umowy kupna-sprzedaży musi zostać zatwierdzone przez właściciela licytowanego obiektu, który na podjęcie decyzji ma 7 dni kalendarzowych. Wylicytowana cena stanowi w takim przypadku wiążącą ofertę nabywcy. Jeśli po aukcji zostanie zgłoszona kolejna oferta zakupu – co najmniej w cenie gwarantowanej – pierwszemu oferentowi przysługuje prawo pierwokupu w cenie gwarantowanej. 


IV

 1. Nabywca zobowiązany jest wykupić obiekt w ciągu 5 dni od zakończenia aukcji lub od uzgodnienia oferty. Dopuszcza się możliwość wpłaty zadatku w wysokości 20% wylicytowanej ceny. Pozostała kwota powinna być wówczas uregulowana w terminie do 10 dni od zakończenia aukcji. W przypadku niedotrzymania tego terminu następuje przepadek wpłaconego zadatku.
 2. Prawo własności przechodzi na kupującego w momencie uregulowania całej kwoty. 


V

 1. Galeria Lampert daje gwarancję autorstwa i innych cech obiektu , opisanych w katalogu.
 2. Galeria Lampert nie ponosi odpowiedzialności za ukryte wady fizyczne i prawne zakupionych obiektów. 
O aukcji

Pochodzą z różnych regionów Polski i ukończyli różne Akademie Sztuk Pięknych. Artyści tworzący w drewnie, szkle, brązie, ceramice i innych materiałach. Twórcy dopiero wyznaczający swoją artystyczną ścieżkę jak i tacy, którzy już odcisnęli wyraźny ślad w historii polskiej sztuki współczesnej. Powiedzieć, że są najlepszymi, nadal żyjącymi, polskimi rzeźbiarzami i rzeźbiarkami – to powiedzieć zdecydowanie zbyt mało!


Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy na pierwszą Aukcję Rzeźby Współczesnej, na której pragniemy zaprezentować bez wątpienia wyjątkowe, artystyczne osobowości. Co istotne – osobowości nadal będące wśród nas. Artystów, których można poznać, z którymi można porozmawiać, i których historię można śledzić na własne oczy. Pragniemy zerwać z pewnego rodzaju kultem twórców którzy już od nas odeszli i pokazać, że wśród nas są artyści równie istotni dla naszego dorobku kulturowego. 


Obok kilkudziesięciu rzeźb, chcielibyśmy także zaprezentować Państwu dwie prace Henryka Cześnika. Rysunek i – tak bardzo charakterystyczny dla Jego działalności – obraz namalowany na prześcieradle. Pomimo odmiennej dziedziny prof. Cześnik jest artystą niezwykle ważnym dla naszej galerii i nie wyobrażamy sobie, że mogłoby go zabraknąć na organizowanej przez nas premierowej aukcji. 


Zapraszamy serdecznie do udziału. W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu z nami – z radością rozwiejemy wszelkie wątpliwości. Istnieje możliwość zobaczenia każdego z obiektów w naszej stacjonarnej galerii w Krakowie – po uprzednim uzgodnieniu terminu.


Galeria Lampert

Dane kontaktowe:
[email protected]
+48730952901
www.galerialampert.com

FAQ
O sprzedawcy
Galeria Lampert
Kontakt
Galeria Lampert
room
ul. Floriańska 44
31-021 Kraków
phone
+48730952901
Klienci kupujący dzieła tego artysty kupowali także
keyboard_arrow_up