Wyszukiwanie zaawansowane Wyszukiwanie zaawansowane
48

Pati Dubiel, Bifron

add Twoja notatka 
Opis pozycji
Estymacje: 1 790 - 2 237 EUR

Pati Dubiel, Bifron
Szkło, technika własna. 
Praca sygnowana,
Wymiary: 65 x 60 x 18 cm
UNIKAT
_____
Bifron - to rozbudowana kompozycja, wykonana z wykorzystaniem szkła wytapianego metodą fusingu, dmuchania szkła oraz obróbki szkła „na zimno"(cięcie, szlifowanie ,piaskowanie). Również w tej rzeźbie wykorzystana jest technika autorska zamykania malatury w szkle. Rzeźba przedstawia dwoistość ludzkiej natury, a mocna, zdecydowana kolorystyka oraz ostre, wystające elementy szklane dodatkowo dodają „Bifronowi” ekspresji i dynamiki. Praca Ta powstała w 2016 i była prezentowana na wystawach: Pati Dubiel, Paweł Borowski, Stanisław Borowski(junior), Grabski Gallery, w Kazimierzu Dolnym, na indywidualnej wystawie Pati Dubiel „Modus Operandi" na Europejskim Festiwalu Szkła w 2019r.

_____
Patrycja Dubiel. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Dyplom obroniła w 2003 roku na wydziale Ceramiki i Szkła. Freelancerka. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Fundacji Kiwanis Wratislavia oraz Glass Studio Borowski. Swoje prace wystawiała na ponad sześćdziesięciu wystawach w kraju i za granicą m. in. w USA, Danii, Niemczech, Belgii. Laureatka licznych nagród: min. 2015 - drugie miejsce w konkursie Telewizji Deutsche Welle i TVP Kultura "Artysto, pokaż się!", 2013 - pierwsze miejsce w konkursie na projekt i wykonanie witrażu dla Związku Polskich Artystów Plastyków we Wrocławiu, 2010 - nagroda firmy Archicom w konkursie "Design-Antydesign", 2003 - I nagroda w konkursie "Szkło Młodych".

Jej prace są obecne w kolekcjach muzeów min. W Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze, w Muzeum Narodowym w Poznaniu,w Centrum Dzidzictwa Szkła w Krośnie , w Fundacja Ernstinga,w Coesfeld ,Niemcy,w Europejskiej Organizacji ECCO,w Danii,w  instytucjach  związanych ze sztuką i zbiorach osób prywatnych. 

Pati Dubiel od zawsze interesował rysunek, kolor i forma. Wypracowała własną technikę "zamykania" obrazu, pewnego rodzaju opowieści, w szkle. Dubiel, korzystając z całej gamy dostępnych możliwości obróbki szkła, stworzyła własny, bardzo indywidualny i rozpoznawalny styl, którego nie sposób jest pomylić z żadnym innym. W swojej twórczości Artystka kieruje się intuicją, starając się przy tym pokazać swój świat. 

Rzeźby Pati-lekkie w formie okazują się mocne w treści. Malarstwo ,rysunek i rzeźba  zawsze idą tu w parze dopełniając i kontynuując myśl przewodnią. W nieco przerysowanej odsłonie prace Dubiel ilustrują świat XXI wieku, będący współczesną wieżą Babel. Artystka odwołuje się często do tematyki kulturowego tygla ,w jakim dzisiaj żyjemy, kotłowaniny społecznej i problemów cywilizacyjnych-kwestii integracji ,tolerancji ,zrozumienia ,a także erotyzacji społeczeństwa. Najbardziej inspiruje ją człowiek,jego sensualność i emocje, przekładające się na jego funkcjonowanie i zachowania. Bogatej narracji charakteryzującej  rzeźby Pati Dubiel towarzyszy duża dbałość o każdy detal. Artystka w swojej pracy nie unika wykorzystywania  urządzeń typu aerograf, sitodruk, waterjet - nie mniej jednak uważa ona, że prawdziwa sztuka powinna "zawierać" w sobie „jak najwięcej z samego artysty”, jego wrażliwości, ducha i twórczego działania. Inspiracją dla prac Dubiel jest to, co ją otacza - zarówno natura jak i sam człowiek z całą gamą emocji i uczuć.

Powstawanie szklanych rzeźb Pati Dubiel jest, jak sama twierdzi, niczym budowanie domu - zaczyna od fundamentów, bazy, ogólnego zarysu pracy a kończy na dopracowywaniu szczegółów kompozycji. Detale i wykończenie są dopełnieniem i dopowiedzeniem całości. Przy pomocy różnych technik uzyskuje zamierzony efekt - ukazuje piękno i możliwości szkła oraz zawiera w nim opowieść, którą chce przekazać odbiorcy

Twórczość Pati Dubiel  wymyka się utartym schematom co powoduje iż jej obiekty są niczym koń trojański-kryją w sobie zacznie więcej niż tylko to co widać na pierwszy rzut oka!

Aukcja
I Aukcja Rzeźby Współczesnej - Czołowi żyjący polscy artyści
gavel
Data
27 grudnia 2020 CET/Warsaw
date_range
Cena wywoławcza
1 119 EUR
Estymacje
1 790 - 2 237 EUR
Cena sprzedaży
brak ofert
Pozycja nie jest już dostępna
Wyświetleń: 159 | Ulubione: 0
Aukcja

Galeria Lampert

I Aukcja Rzeźby Współczesnej - Czołowi żyjący polscy artyści
Data
27 grudnia 2020 CET/Warsaw
Przebieg licytacji

Licytowane będą wszystkie pozycje

Opłata aukcyjna
18.00%
OneBid nie pobiera dodatkowych opłat za licytację.
Podbicia
  1
  > 100
  2 000
  > 200
  5 000
  > 500
  10 000
  > 1 000
  20 000
  > 2 000
  50 000
  > 5 000
  100 000
  > 10 000
 
Regulamin
O aukcji
FAQ
O sprzedawcy
Galeria Lampert
Kontakt
Galeria Lampert
room
ul. Floriańska 44
31-021 Kraków
phone
+48730952901
keyboard_arrow_up