majolika, szkliwo ołowiowe, farby podszkliwne, złocenia; wys.39,5 cm, szer. ok.39 cm;
sygn. od spodu wyciskiem: Eichwald/1116 (numer modelu)/ E, złoc. 4., kobaltem (niestaranne) V.
Czechy, Eichwald (Dubi), Majolika- und Fayencemanufaktur Bernhard Boch & Co., pocz. XX w.
Wazon w formie rogu wspartego na 4-dzielnej stopie o kształcie odwróconego kielicha, z wolutowymi rocaillami i 4 kaboszonami w kartuszach. Róg o rozchylonej ażurowej krawędzi, z plastyczną dekoracją boków i amorkiem w białej koszulce siedzącym na wolutowo zawiniętym końcu. Typowy wyrób historyzujący wytwórni Blocha z przełomu XIX/XX wieku.