terakota polichromowana; wys. 46 cm, średnica podstawy 18 cm, szer. wylewu 25 cm;
Austro-Węgry, Wiedeń, XIX/XX w.
Podstawy koliste, na bocznej krawędzi napisy: ”Goldscheider / Wien / o994/81/ 9” oraz: „GESETZLICH / GESCHŰTZT”. Na wierzchu podstawy słabo czytelna sygnatura: „Suckau” (?).
Korpusy 4-ścienne, rozszerzające się ku górze, z płytkimi kanelami. U dołu para plastycznych jaszczurek - salamander, pełznących w górę. Wylewy wybrzuszone, z puklami i parą uchwytów w formie pętli uformowanych z łodyg. Poniżej - pełnoplastyczna wić kwiatowa, różana.