drewno polichromowane, złocone; wys. 59 cm, szer. 18 cm, głęb. 13 cm.
Małopolska?; XV/XVI w.
Rzeźba przyścienna; stojąca postać w infule na głowie i sfałdowanym płaszczu spiętym pod szyją. Prawa ręka wysunięta w geście błogosławieństwa. Lewej dłoni brak. Ubytki polichromii.