Pesquisa avançada Pesquisa avançada
8

Władysław Dudek (1952), Diana w kąpieli, 1995

add A sua nota
Descrição do item
Taxas adicionais: +5% / 3% Droit de suite
rzeźba, mosiądz / 170 x 40 x 42 cm, waga 120 kg
sygnatura i data na podstawie: ’ART.RZEZB. W. DUDEK
ODL.ART. ST. KOWALÓWKA KRAKÓW.1995’
numer inwentarzowy: UK/12/11/2019/a
POCHODZENIE:
twórca
Odlewnia Artystyczna Stanisława Kowalówki, Kraków
prywatna kolekcja, Bielsko-Biała

Władysław Dudek.
Artysta urodził się w roku 1952 w Zarzeczu koło Rzeszowa. Jest absolwentem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu. Studiował w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Rzeźby. Dyplom obronił w pracowni prof. Mariana Koniecznego w roku 1976. Uprawia twórczość w zakresie rzeźby monumentalnej, sakralnej i kameralnej.
Wśród ważniejszych realizacji monumentów należy wymienić pomnik Józefa Piłsudskiego w Opatowcu i Rzeszowie, pomniki Jana Pawła II na Jasnej Górze w Częstochowie, Stalowej Woli, na Brooklynie w Nowym Jorku, Merylville, Rawennie, pomnik prymasa Wyszyńskiego w Głogówku, pomnik Ronalda Reagana przed ambasadą USA w Warszawie, Drogę Krzyżową w kościele p.w. Dobrego Pasterza w Krakowie, rzeźbę "Św. Mateusza" w kościele Cystersów w Nowej Hucie, nastawy ołtarzowe w kościołach w Skołoszowie i Kolbuszowej. Artysta brał udział w wielu konkursach, w których był kilkakrotnie nagradzany i wyróżniany.

„Pracuję głównie nad projektami rzeźb wielkich Polaków.”
Władysław Dudek
Leilão
Leilão de arte
23 Janeiro 2020 CET/Warsaw
Preço inicial
10 465 EUR
Preço de venda
nenhuma oferta
O item não está mais disponível
Visualizações: 258 | Preferidos: 1
Leilão

Damma

Leilão de arte
23 Janeiro 2020 CET/Warsaw
Itens com lances

Todos os itens estão listados para licitação

Prémio do comprador
A OneBid não cobra taxas adicionais pela licitação.
Incrementos dos lances

Termos e Condições
Sobre o leilão
Sobre o vendedor
Damma
Contacto
Debiut Ambasador Marki Młodych Artystów Sp. z o.o.
?
43-300 Bielsko-Biała
+48 504818699