Pesquisa avançada Pesquisa avançada
55

Jan Piotr NORBLIN de la GOURDAINE

add A sua nota
Descrição do item
Estimativas: 307 - 330 EUR
WSKRZESZENIE ŁAZARZA, 1789 Akwaforta, papier, 135 x 118 mm (kompozycja)

Sygnowany z płyty l.d.: Norblin fec. 1789.

Lit.: "Jan Piotr Norblin. Grafika", Puławy 2010, poz. 7.

Cena wywoławcza 1100

Estymacja 1300 - 1400

1745 Misy-Faut-Yonne 1745 - 1830 Paryż

Kształcił się w Paryżu u F.Casanovy oraz w Akademii Malarstwa i Rzeźby i École Royale des Eléves Protegés. Od 1772 pracował dla przebywającego wówczas za granicą księcia Adama Kazimierza Czartoryskiego, w 1774 wraz z nim przyjechał do Polski i pozostał tu aż do 1804. Przebywał w rezydencjach Czartoryskich w Warszawie i Powązkach oraz w Wołczynie. Doradzał księżnej Izabeli Czartoryskiej, a później także Helenie Radziwiłłowej przy projektowaniu parków w Powązkach, Arkadii i Nieborowie. Przed 1790 przeniósł się do Warszawy, gdzie nauczał w swej pracowni; do grona jego uczniów należeli, m.in A.Orłowski i M.Płoński. Pracował też na zlecenia króla Stanisława Augusta. W czasie insurekcji kościuszkowskiej przebywał w obozie powstańczym, malował bitwy i potyczki. Później ponownie pracował dla księcia Czartoryskiego w Puławach. W 1804 wrócił do Francji, w 1807 osiadł w Paryżu.

Leilão
189 Leilão
08 Fevereiro 2020 CET/Warsaw
Preço inicial
259 EUR
Estimativas
307 - 330 EUR
Preço de venda
O item não está mais disponível
Visualizações: 50 | Preferidos: 0
Leilão

Dom Aukcyjny Ostoya

189 Leilão
08 Fevereiro 2020 CET/Warsaw
Itens com lances

Prémio do comprador
A OneBid não cobra taxas adicionais pela licitação.
Incrementos dos lances

Termos e Condições
Sobre o leilão
Sobre o vendedor
Dom Aukcyjny Ostoya
Contacto
Dom Aukcyjny Ostoya
ul. Zajączka 8
01-522 Warszawa
+48228392406
Horário de funcionamento
Segunda-feira
11:00 - 19:00
Terça-feira
11:00 - 19:00
Quarta-feira
11:00 - 19:00
Quinta-feira
11:00 - 19:00
Sexta-feira
11:00 - 19:00
Sábado
11:00 - 15:00
Domingo
Fechados