Pesquisa avançada Pesquisa avançada

DŁUGOSZ - HISTORIAE POLONICAE wyd. 1712

add A sua nota
Descrição do item

DŁUGOSZ  Jan (1415–1480)

[HISTORIAE POLONICAE T. II]

Joannis Długossi seu Longini, canonici quondam cracoviensis Historiae polonicae liber XIII et ultimus, […]

nunc tandem in lucem publicam productus ex bibliotheca Henrici 1. b. ab Huyssen.

Lipsk: Sumptibus Sumptibus JO. Ludov. Gleditschii et Mauritii Georgii Weidmanni, 1712. [9], LVII, [2] s., 1944 łamy, [35] s., [4] sztychowanych winiet, finaliki i inicjały, 33 cm,  Portret króla Augusta II w miedziorycie Bernigerotha.

Historia dopełniona: (1) Kroniką Kadłubka; (2) Rocznikami Sarnackiego; (3) Kroniką Orzechowskiego; (4) Listami Karnkowskiego; (5) Sarnackiego Opis historii polskiej, rosyjskiej i Inflant.

"Po tytule idzie przypis Augustowi II. królowi Polskiemu przez księgarzy Lipskich i przytem na nagłówku umieszczony medalion na blasze ryty Augusta II. z podpisem Bernigeroth sc. Dalej umieszczona przedmowa do Czytelnika Jana Gottlieba Krause w niej skreśla rzadkość historyków polskich, czyni dopełnienia do żywota Długosza a następnie do dzieła Hoppiusza o pisarzach historycznych polskich". Estreicher

Pierwsze w tak pełnej formie wydanie Kronik!

Rzadkie!

TWARDA OPRAWA PEŁNA SKÓRA Z EPOKI, GRZBIET SZEŚCIOPOLOWY Z ZAGĘSZCZONYM ZŁOCENIEM I SZYLDEM.

Stan DB/ początkowe karty ze śladem zacieku na marginesach podobnie jak ostatnie (pierwsze dwie podklejone starą makulaturą i na krawędzi z tekstem uzupełnionym ręcznie, trzecia z niewielkim ubytkiem).

Leilão
Oitavo leilão de livros e gravuras antigas
29 Fevereiro 2020 CET/Warsaw
Preço inicial
1 526 EUR
Preço de venda
1 678 EUR
Cobrir um lance
110%
Visualizações: 122 | Preferidos: 2
Leilão

Antykwariat Sobieski

29 Fevereiro 2020 CET/Warsaw
Itens com lances

Todos os itens estão listados para licitação

Prémio do comprador
A OneBid não cobra taxas adicionais pela licitação.
Incrementos dos lances

Termos e Condições
Sobre o leilão
Sobre o vendedor
Antykwariat Sobieski
Contacto
ANTYKWARIAT SOBIESKI
Pułaskiego 31 / 3
62-800 Kalisz
+48609772993