Olej, płótno; wym.: 40 x 49,5 cm; sygn. p.g.r.: Marczyński, na odwrocie blejtramu: A. Marczyński 1948 Pejzaż. Tuż przed wybuchem wojny i zaraz po jej zakończeniu Marczyński nawiązywał do estetyki kubizmu i do tradycji typowo polskiej odmiany postimpresjonizmu (koloryzmu).
EtiquetasBETA