CHODYNIECKI Ignacy
HISTORIA STOŁECZNEGO KRÓLESTW GALICYI I LODOMERYI MIASTA LWOWA.
Lwów 1829, Nakładem Karola Bogusław Pfaff a, s. XV, [1], 466, format 11,5x20 cm
Wydanie 1. Pierwsza obszerna monografia Lwowa, obejmująca szczegółowy opis miasta.
Ignacy Chodyniecki (1786-1847), karmelita, sekretarz prowincji, był jednym z wcześniejszych kronikarzy miasta Lwowa.
Zawiera m.in. rozdziały: Krótka wiadomość o Rusi Czerwonej i książętach halickich; Dzieje Lwowa od jego założenia aż do odstąpienia Galicji Najjaśniejszemu Domowi Austriackiemu; Lwów uważany we względzie religijnym i naukowym; Opis szczegółowy miasta Lwowa.
TWARDA OPRAWA PÓŁSKÓREK Z EPOKI, NA GRZBIECIE DWA BARWNE SZYLDZIKI [WSPÓŁCZESNE] I EFEKTOWNE ZŁOCENIA, PAPIER WYKLEJEK MARMORYZOWANY.
Stan DB/ otarcia oprawy, ślad zalania, wpisy i pieczątki własnościowe, EFEKTOWNY GRZBIET
Ze zbiorów Towarzystwa Szkoły Ludowej we Lwowie (pieczęć tuszowa).