Pesquisa avançada Pesquisa avançada
33

Henryk Uziembło (1879-1949), "Z okolic Krakowa"

add A sua nota
Descrição do item
olej, tektura, 40,5 x 40,5 cm,
sygn. l.d.: Henryk Uziembło Kraków.
Na odwrocie autorski opis ołówkiem: Henryk Uziembło / "Z okolic Krakowa" olej.

Malarz, grafik, architekt wnętrz. Kształcił sie w Szkole Przemysłowej w Krakowie, skąd udał się do Wiednia, gdzie kontynuował naukę w Kunsgewerbeschule oraz w Österreichisches Museum für Kunst und Industries. Studia uzupełniał u Wyspiańskiego i Axentowicza w krakowskiej ASP, a w latach 1904-1905 w Paryżu. W Anglii studiował architekturę wnętrz. Jest twórcą licznych polichromii i witraży. W latach 1904-1908 wraz z W. Tetmajerem prowadził prace nad polichromią w kościele parafialnym w Sosnowcu. Uprawiał malarstwo sztalugowe, najchętniej podejmując tematy pejzażowe i architektoniczne.
Leilão
Leilão 184
23 Maio 2020 CEST/Warsaw
Preço inicial
1 165 EUR
Preço de venda
nenhuma oferta
O item não está mais disponível
Visualizações: 104 | Preferidos: 0
Leilão

DESA Kraków

Leilão 184
23 Maio 2020 CEST/Warsaw
Itens com lances

Todos os itens estão listados para licitação

Prémio do comprador
A OneBid não cobra taxas adicionais pela licitação.
Incrementos dos lances

Termos e Condições
Sobre o leilão
Sobre o vendedor
DESA Kraków
Contacto
DESA Dom Aukcyjny Sp.z o.o
ul. Floriańska 13
31-019 Kraków
+48 12 422 3114
Horário de funcionamento
Segunda-feira
10:00 - 18:00
Terça-feira
10:00 - 18:00
Quarta-feira
10:00 - 18:00
Quinta-feira
10:00 - 18:00
Sexta-feira
10:00 - 18:00
Sábado
10:00 - 14:00
Domingo
Fechados
Clientes que compraram as obras deste artista também compraram