Pesquisa avançada Pesquisa avançada
12

Antoni KOZAKIEWICZ

add A sua nota
Descrição do item
Estimativas: 1 645 - 1 974 EUR
MODLITWA

Olej, płótno naklejone na tekturę; 21 x 17 cm

Sygnowany l.d.: A. Kozakiewicz

Antoni KOZAKIEWICZ

1841 Kraków - 1929 Kraków

Naukę malarstwa rozpoczął w Krakowie, gdzie w latach 1857-1866 studiował Szkole Sztuk Pięknych pod kierunkiem W. Łuszczkiewicza i F. Szynalewskiego. W roku 1863 zaciągnął się w szeregi powstańcze, wziął udział w bitwie pod Miechowem, a za udział w powstaniu został później na krótko uwięziony. W 1868 wyjechał do Wiednia i studiował w tamtejszej Akademii. W 1871 otrzymał stypendium cesarskie i wyjechał do Monachium. Tu dzielił pracownię z Franciszkiem Streitem i Aleksandrem Kotsisem. Razem z nimi często jeździł na „malarskie wyprawy” w góry Bawarii. Jeździł także na Węgry. Często też przyjeżdżał do Polski, znajdując tu motywy do obrazów rodzajowych. W Monachium artysta spędził prawie trzydzieści lat, a jego obrazy poszukiwane i zamawiane przez Kunsthandlerów, cieszyły się powodzeniem w Europie i Stanach Zjednoczonych. W roku 1900 wrócił do kraju na stałe, zamieszkał w Warszawie, a następnie w Szczawnicy. We wcześniejszym okresie malował widoki miejskie, zajmowały go motywy literackie i sceny historyczne. Niejednokrotnie sięgał też po tematy powstańcze. Jednak przede wszystkim malował obrazy rodzajowe - sceny z życia polskich wsi lub małych miasteczek, często także górali i Cyganów. Tworzył też portrety oraz scenki z bohaterami dziecięcymi. Obrazy te podobały się powszechnie, były nagradzane na wystawach a recenzenci zauważali, że „jest w nich zawsze świeżość myśli, urok, ciepło, szczegóły pysznie wykończone, kompozycja obmyślana z wdziękiem”.

Cena wywoławcza 6250

Estymacja 7500 - 9000

Leilão
192 Leilão
30 Maio 2020 CEST/Warsaw
Preço inicial
1 371 EUR
Estimativas
1 645 - 1 974 EUR
Preço de venda
O item não está mais disponível
Visualizações: 67 | Preferidos: 0
Leilão

Dom Aukcyjny Ostoya

192 Leilão
30 Maio 2020 CEST/Warsaw
Itens com lances

Prémio do comprador
A OneBid não cobra taxas adicionais pela licitação.
Incrementos dos lances

Termos e Condições
Sobre o leilão
Sobre o vendedor
Dom Aukcyjny Ostoya
Contacto
Dom Aukcyjny Ostoya
ul. Zajączka 8
01-522 Warszawa
+48228392406
Horário de funcionamento
Segunda-feira
11:00 - 19:00
Terça-feira
11:00 - 19:00
Quarta-feira
11:00 - 19:00
Quinta-feira
11:00 - 19:00
Sexta-feira
11:00 - 19:00
Sábado
11:00 - 15:00
Domingo
Fechados