akryl, drewno, płyta; 48,5 x 48,5 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: 1982 / H. Stażewski
Estymacja 60 000 - 80 000
Proweniencja:
- kolekcja Joanny Lothe
- kolekcja prywatna, Warszawa
Artysta awangardowy, który odegrał znaczącą rolę w polskiej sztuce XX wieku. Jego twórczość wpisuje się w nurt abstrakcji geometrycznej i konstruktywizmu. Początkowo inspirował się kubizmem i teorią unizmu Władysława Strzemińskiego. Artystyczne wypowiedzi Stażewskiego obejmowały również malarstwo figuratywne, struktury reliefowe czy projekty scenograficzne.