brąz, odlew patynowany; wys. 40,5 cm.
Francja, XIX/XX w.
Figurka chłopca w skórzanym fartuchu, stojącego przy kowadle. W prawej ręce trzymał zapewne młot (niezachowany). Sygnatura na podstawie: „Rancoulet”.