drewno, polichromia; wys. 66 cm.
Polska, XIX w.
Figura Chrystusa w koronie cierniowej, siedzącego na kamieniu, z głową podpartą na dłoni lewej ręki; pod lewą, bosą stopą - czaszka Adama.
Ubytki drewna w dolnej partii rzeźby, łuszcząca się polichromia.