fajans delikatny, druk kobaltem podszkliwnym, szkliwo ołowiowo-boraksowe o szaro- błękitnym zabarwieniu; filiżanka wys. 5,8 cm, średn. 10,5 cm, talerzyk wys. 2 cm, średn. 20,5 cm; sygn. (talerzyk) kobaltem podszkl.: Sarreguemines, na napisie czernią: U &C; wyciski: X6/ 370.
Francja, kon. XIX w. - XIX/XX w.
Filiżanka półkulista z bambusowym uszkiem i talerzyk deserowy o falistej krawędzi. Na froncie filiżanki i w lustrze spodka dwa herby: Jastrzębiec ( z prawej) i Krzywda (z lewej), obie tarcze pod koroną z klejnotem. Wg oferenta mogą pochodzić z serwisu ślubnego.