KORRESPONDENT - Warszawski donoszący wiadomości kraiowe y zagraniczne.
Warszawa. (Druka Piotra Zawadzkiego. Red. Ksiądz Karol Malinowski).
- 1972. Nr 66 - 101 ( 2 października - 22 grudnia). (20,5 x 12 cm), s. 605-998, opr. płsk. z epoki.
Otarcia, przybrudz. i ubytki opr., ślady korników na grzbiecie i wyklejkach, niew. naddarcia, przybrudz. i rdzawe plamki na kartach, brak s. 829-832, 909-912, 929-932. Gazeta pojawiała się trzy razy w tygodniu, od 3 maja do 31 grudnia 1792 r. Reprezentowała nurt patriotyczny, a dla mniej zaangażowanych politycznie, coś na kształ dzisiejszych pism popularnych i masowych.