Pesquisa avançada Pesquisa avançada
61

Magdalena GROSS

add A sua nota
Descrição do item
Estimativas: 13 100 - 15 284 EUR
ŻUBR

Brąz; 31 x 43 x 11 cm

Sygnowany: Magdalena Gross

Ta rzeźba w stylu art deco została nagrodzona złotym medalem na Wystawie Sztuki i Techniki w Paryżu w 1937 r.

Magdalena GROSS

1891 Warszawa - 1948 Warszawa

Polska rzeźbiarka. Kształciła się w dziedzinie rzeźby w Szkole Sztuk Pięknych w Warszawie pod kierunkiem Tadeusza Breyera i Henryka Kuny, a następnie we Florencji. Począwszy od drugiej dekady XX w. artystka brała czynny udział w polskim życiu artystycznym, biorąc udział w licznych wystawach. Swe prace eksponowała również za granicą; w 1937 otrzymała medal złoty na Międzynarodowej Wystawie Sztuki i Techniki w Paryżu. Początkowo zasłynęła jako wybitna portrecistka. W 1930 roku uwaga artystki skupiła się na rzeźbie animalistycznej - wiązało się to z faktem otwarcia w Warszawie Ogrodu Zoologicznego i fascynacją rzeźbiarki eksponowanym tam światem zwierząt. Dzieła Gross w większości niewielkich rozmiarów cechuje wielka prostota formy przy jednoczesnym mistrzowskim uchwyceniu charakteru przedstawionego zwierzęcia. Baczna obserwacja natury łączy się w tych rzeźbach z dekoratywną stylizacją i niejednokrotnie - geometryzacją formy.

Cena wywoławcza 50000

Estymacja 60000 - 70000

Leilão
196 Leilão
10 Outubro 2020 CEST/Warsaw
Preço inicial
10 917 EUR
Estimativas
13 100 - 15 284 EUR
Preço de venda
nenhuma oferta
O item não está mais disponível
Visualizações: 74 | Preferidos: 0
Leilão

Dom Aukcyjny Ostoya

196 Leilão
10 Outubro 2020 CEST/Warsaw
Itens com lances

Prémio do comprador
A OneBid não cobra taxas adicionais pela licitação.
Incrementos dos lances

Termos e Condições
Sobre o leilão
Sobre o vendedor
Dom Aukcyjny Ostoya
Contacto
Dom Aukcyjny Ostoya
ul. Zajączka 8
01-522 Warszawa
+48228392406
Horário de funcionamento
Segunda-feira
11:00 - 19:00
Terça-feira
11:00 - 19:00
Quarta-feira
11:00 - 19:00
Quinta-feira
11:00 - 19:00
Sexta-feira
11:00 - 19:00
Sábado
11:00 - 15:00
Domingo
Fechados