miedzioryt na papierze żeberkowanym, ręcznie kolorowany akwarelą,
49,3 x 58,3 cm (w świetle pp.); oprawa - passe-partout, rama złocona, plexi.
Norymberga, ok. 1706
W kartuszu z lewej strony u góry napis: „EUROPA / CHRISTIANI ORBIS DOMINA / IN SUA / IMPERIA REGNA / ET STATUS / exacte divisa per / IOHAN BAPT. HOMANN / Ces. Maj[esta]tis Geographum / Norimbergae”. Poniżej ozdobnej otoczki kartusza: „Cum Privilegiae Sac. Ces. Maiestatis”.