88

Roy van Ecke, "Pseudologia Fantastica"

add A sua nota 
Descrição do item
Estimativas: 467 - 584 EUR | 2 000 - 2 500 PLN

60x50 (42x32) akryl papier 2018


Roy van Ecke (Holandia)

Calligraffiti to forma sztuki łącząca kaligrafię, typografię i graffiti, która integruje litery i znaki w rozbudowane kompozycje. Poprzez formy nawiązujące do pisma, Ron van Ecke przekazuje szerszą myśl. Forma liter została zmienione estetycznie, aby wyjść poza dosłowność. aby przekształcić słowa i znaki, lub ich grupy, w rozbudowane kompozycje wizualne.  Dla Roya calligraffiti jest doświadczeniem estetycznym i intelektualnym, łączącym tradycję z nowoczesnym nieokiełznanym wyrażaniem siebie. Calligraffiti to zdecydowanie więcej niż tradycyjne pismo ręczne. To sposób na przełożenie form powszechnie znanych w zupełnie nową symbolikę. 


Calligraffiti jest w wykonaniu Roya unikalną formą, różną od powszechnie uznanych stylów sztuki kaligraficznej. Nabiera cech abstrakcyjnej kombinacji symbolicznej, ponieważ nie uznaje żadnych reguł, podczas gdy tradycyjna kaligrafia im podlega. Roy van Ecke jako świadomy przedstawiciel calligraffiti wyłamuje się spod zasad typografii i pozwala sobie na przekształcanie i dekonstruowanie liter oraz łączenie ich z innymi symbolami i znakami w bardzo twórczy sposób. Roy nie ogranicza się do używania prawdziwych liter. woli stosować znaki z własnego słownika tworząc kompozycje wizualne. Tworzy nowe języki. Samą technikę cechuje bezpośredniość w całości oraz finezja w szczegółach. 


Litery, pismo, znaki i symbole stają się obrazem i abstrakcją. Z drugiej strony kształty i ikony stają się językiem. Tworzy pseudo-calligraffiti jako całkowitą abstrakcję, w której litery w połączeniu ze znakami nie tworzą jednoznacznego zapisu. Treść jest pozostawiona interpretacji odbiorcy.


Calligraffiti w wydaniu Roya van Ecke to złożony proces. Ma charakter paradoksalny, ponieważ charakteryzuje się i składa się z wielu elementów, które wydają się sprzeczne.

Łączy tradycję z nowoczesnością. Z jednej strony bawi się pięknem i atrakcyjnością form, z drugiej w wyrafinowany sposób prowokuje. Znaki są precyzyjne ale zarazem pełne spontaniczności. Podtekst filozoficzny, jasno określony temat, prostota kompozycji - ukierunkowują ale nie stanowią jednoznacznego komunikatu. Pierwsze wrażenie może być dosłowne, ale po chwili refleksji wydaje się odbiorcy metaforyczne. Artysta za każdym razem ma klarowną ogólnej wizję całości. Roy przechodzi od od pojedynczych kształtów do większego obrazu - szerokiej, często otwartej kompozycji gdzie poszczególne elementy wymuszają na widzach refleksję a od autora wymagają bardzo świadomego tworzenia dzieła. Z założenia kompozycja ma wzbudzać w odbiorcy  określoną refleksję lub reakcję. Nie ma miejsca na poprawki: każdy element dzieła powstaje a la prima - metoda pracy wymaga od artysty praktyki, dokładności i dalekowzroczności.


Bio

Roy was raised in a family of Dutch functionaries. He was a rebellious boy, frequently changed schools, became independent at 18, interrupted and resumed studies. His fascination with calligraphy goes back to his childhood when, by using icons and symbols, he created his own alphabet.
Roy studied parallel linguistics and graphic art, learned calligraphy in Japan and tried monastic life in China. He practices a combination of four traditional systems perpetuated over the millennia: Tai Chi, Qigong, Yoga and Chinese calligraphy.
He adheres to post-painterly abstraction. While followers of this trend are ruthless in rejecting the inner and mysticism of abstract expressionism, Ron creates his own way of perceiving and communicating, his own approaches to the composition and basic elements of the medium itself: form, color, texture and scale.

Art Statement

“Pseudologia Fantastica” a series, which refers to the theory of lies, is a good example of it. Ron attempts in and by his works, to define and capture this eternal human vice. Like philosophers, ethicists, logicians, semanticists, semiotics, psychologists, sociologists and, finally, linguists, Roy encodes his insights and reflections on the nature of lies. The artist presents in an abstract way the universality of the lie and its various forms.
The Pseudo-Fantastica series transforms abstract symbols into an integral part of the story in the pictures. Forms combine cultural heritage. The composition is a journey of transformation. Simple colors, forms, almost ascetic compositions.
Roy is attracted to handwriting, to ancient calligraphy and the tradition of ink-painting. A journey to the beginnings of human culture.


Dimensões: 60x50
Leilão
Sztuka w Eterze.
gavel
Data
22 Março 2020
date_range
Preço inicial
187 EUR
Estimativas
467 - 584 EUR
2 000 - 2 500 PLN
Preço de venda
nenhuma oferta
O item não está mais disponível
Visualizações: 18 | Preferidos: 0
Leilão

Galeria Ether

Sztuka w Eterze.
Data
22 Março 2020
Itens com lances

Todos os itens estão listados para licitação

A oferta apresentada 5 minutos antes do final do tempo irá prolongar a licitação do item por mais %de espera% minutos minutos

Prémio do comprador
20.00%
A OneBid não cobra taxas adicionais pela licitação.
Incrementos dos lances
  1
  > 10
  500
  > 50
  1 000
  > 100
  5 000
  > 200
 
Termos e Condições
  1. Przedmiotem Aukcji są dzieła sztuki zgłoszone do sprzedaży przez ich właścicieli. Zgodnie z oświadczeniami powierzone obiekty stanowią ich własność, bądź też mają oni prawa do rozporządzania nimi, a ponadto nie są one objęte jakimikolwiek postępowaniem sądowym i skarbowym, są wolne od zajęcia i zastawu, a także jakichkolwiek roszczeń osób trzecich.
  2. Organizatorem  Aukcji jest Galeria Ether, ul. Kopernika 36/40, 00-328 Warszawa, zwana dalej Aukcjonerem.
  3. W siedzibie galerii dostępne są do obejrzenia wszystkie przedmioty wystawione na Aukcji, tam też będą do odebrania.
  4. Aukcja jest prowadzona zgodnie z polskimi przepisami prawnymi za pośrednictwem platformy internetowej OneBid.
  5. Opisy zawarte w katalogu aukcji mogą być uzupełnione lub zmienione przez Aukcjonera lub osobę przez niego wskazaną przed rozpoczęciem licytacji. 
  6. Wszystkie obiekty na Aukcji posiadają wyznaczoną cenę wywoławczą. Jest to zarazem cena minimalna, poniżej której Aukcjoner nie może sprzedać obiektu.
  7. Do wylicytowanej kwoty należy doliczyć 20% opłaty aukcyjnej - jest to cena końcowa wylicytowanego przedmiotu, którą należy zapłacić w ciągu 7 dni od zakończenia licytacji.
  8. W razie opóźnienia nabywcy w zapłacie, Aukcjoner po bezskutecznym upływie dodatkowo wyznaczonego terminu na zapłatę, może odstąpić od umowy z nabywcą.
  9. Prawo własności do wylicytowanego obiektu i jego odbiór następuje po zapłaceniu przez nabywcę całości wylicytowanej kwoty wraz z opłatą aukcyjną.
  10. Aukcjoner nie oferuje usługi wysyłki zakupionych przedmiotów, jednak na życzenie Kupującego może wysłać je na jego koszt. Aukcjoner nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne uszkodzenia obiektu w czasie transportu.
Sobre o leilão


FAQ
Sobre o vendedor
Galeria Ether
Contacto
Galeria Ether
room
?
?
phone
-
Clientes que compraram as obras deste artista também compraram
keyboard_arrow_up
add