227

[ulotka niemiecka] Polski żołnierzu, do domu!

add A sua nota 

Descrição do item

20,5x14,50 cm, druk dwustronny. Stan dobry (nieznaczne ubytki papieru na krawędzi ulotki).

Niemiecka ulotka z okresu II wojny światowej, wzywająca polskich żołnierzy walczących w oddziałach podporządkowanych Armii Radzieckiej do dezercji i przejścia na stronę niemiecką.

(...) Dzisiaj już miliony ziomków ochotniczo budują wał obronny przeciw bolszewizmowi, a tysiące Twoich braci jako ochotnicy stoją w szeregach po stronie niemieckiej siły zbrojnej, Bolszewicy zaś zsyłają polski lud na Sybir, a niezliczone rzesze Polaków, którzy przymusowo do armii czerwonej wcieleni, nie chcą walczyć przeciw własnemu narodowi, zostają rozbrojeni i skazywani na karę śmierci.

Główna Komenda Niemiecka zarządziła: Każdemu żołnierzowi armii czerwonej, narodowości polskiej, który pojedynczo, lub w grupie przejdzie linie niemieckie, gwarantuje się wolność. Nie będzie on uważany za jeńca lecz jako powracający do ojczyzny (...) Będzie mógł, jeżeli sam zechce, szukać sobie pracy, nie będzie zmuszany do żadnej służby wojskowej i w spokoju może oczekiwać końca wojny.

Twój naród Cię woła: Do domu!

Leilão
3. Aukcja Antykwariatu Kwadryga [Książki, plakaty, fotografia, grafika]
gavel
Data
07 Março 2021
date_range
Preço inicial
32 EUR
Preço de venda
42 EUR
Cobrir um lance
134%
Visualizações: 52 | Preferidos: 4
Leilão

Antykwariat Kwadryga

3. Aukcja Antykwariatu Kwadryga [Książki, plakaty, fotografia, grafika]
Data
07 Março 2021
Itens com lances

Todos os itens estão listados para licitação

Prémio do comprador
10.00%
A OneBid não cobra taxas adicionais pela licitação.
Incrementos dos lances
  1
  > 5
  100
  > 10
  200
  > 20
  300
  > 30
  500
  > 50
  1 000
  > 100
  2 000
  > 200
  5 000
  > 500
  10 000
  > 1 000
 
Termos e Condições
 1. Ceny podane w katalogu są cenami wywołania.
 2. Do ceny wylicytowanej Antykwariat Kwadryga dolicza 10% opłaty organizacyjnej. 
 3. Prowadzący aukcję może wycofać pozycję przed rozpoczęciem licytacji bez podania przyczyny.
 4. Do udziału w aukcji upoważnione są osoby oraz instytucje (w ich imieniu upoważnieni przedstawiciele), które zarejestrowały się w serwisie onebid.pl albo złożyły zlecenie kupna w formie pisemnej lub poprzez e-mail.
 5. Zamówienia pisemne przyjmujemy do 6 marca, do godz. 18. Prosimy kierować je na adres: Antykwariat Kwadryga ul. Wilcza 29a lok. 25, 00-544 Warszawa lub na adres e-mail [email protected], podając w nich: numer pozycji, tytuł i najwyższą oferowaną cenę (limit). Osoby i instytucje, które złożyły  zamówienia pisemne, w licytacji reprezentuje przedstawiciel antykwariatu. Treść zamówienia pozostaje informacją poufną. 
 6. W przypadku otrzymania zamówień na tę samą pozycję, z jednakowymi limitami, pod uwagę brane jest zamówienie, które wpłynęło jako pierwsze.
 7. Obiekty aukcyjne można oglądać, po wcześniejszym ustaleniu terminu, w siedzibie antykwariatu do 5 marca 2021 r. do godz. 16.00.
 8. Od 9.03.2021 r. wylicytowane pozycje można opłacić i odebrać osobiście w siedzibie antykwariatu. 
 9. Zakupione pozycje wysyłamy za pośrednictwem Poczty Polskiej: do instytucji – po otrzymaniu przelewu bankowego, do osób prywatnych – za pobraniem pocztowym lub po przedpłacie. 
 10. Prosimy o przestrzeganie 7-dniowego terminu płatności od daty otrzymania rozliczenia za zakupione pozycje. Jeżeli wpłata nie nastąpi w wymaganym terminie, Antykwariat Kwadryga ma prawo anulować sprzedaż lub naliczać odsetki ustawowe.
 11. Osoba licytująca, podając dane osobowe w procesie rejestracji osobistej bądź pisemnej, wyraża zgodę na przetwarzanie jej danych osobowych w celu udziału w aukcji, zgodnie z Ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych oraz Ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną. Administratorem danych osobowych uczestników aukcji jest Antykwariat Kwadryga. Licytujący ma prawo dostępu do treści swoich danych osobowych, ich poprawiania oraz złożenia sprzeciwu wobec ich przetwarzania, na zasadach określonych w Ustawie o ochronie danych osobowych. 
 12. Antykwariat jest zobowiązany do gromadzenia danych osobowych (imię, nazwisko, nr pesel) uczestników aukcji, dokonujących transakcji powyżej 10 tysięcy złotych, w Księdze Ewidencyjnej Zabytków Przyjętych lub Oferowanych do Zbycia i Wydanych Ekspertyzach (Dz. U. z 04.12.2017 r. poz. 2249). 
Sobre o leilão


FAQ
Sobre o vendedor
Antykwariat Kwadryga
Contacto
Artur Jastrzębski Antykwariat Kwadryga
room
ul. Wilcza 29A lok. 25
00-544 Warszawa
phone
+48 22 622 11 54
keyboard_arrow_up
add