Rozšírené vyhľadávanie Rozšírené vyhľadávanie
95

add Vaša poznámka
Popis položky
[JAN III Sobieski, król Polski] Peeters, Jacob (1637-1695) - „Johannes III D.G. Polonorum Rex Victoriosissimus et Christianitatis Defensor”; 1683. Miedzioryt (częściowo punktowany) 22,8x15,8 cm, na arkuszu 27x16,5 cm, sygn. na płycie: J. Peeters. ex Ant.
Jacob Peeters był rytownikiem i wydawcą, działał w Antwerpii, pierwowzorem był portret wykonany przez Pietera Stevensa. Portret konny króla Jana III Sobieskiego - rycina z 1683 r.! (wg Widackiej), ukazała się w dziele poświęconym oblężeniu Wiednia, zawierającym m. in. portrety konne ówczesnych władców Europy i znakomitych władców - zob. Widacka s. 83, poz. 56. Thieme / Becker t. 32, s. 28. British Museum dat. powstanie rycin z wymienionego cyklu na okres ok. 1683-1692. Grafika verso zdublowana, stan bardzo dobry.
Dražba
Aukcia 49
Dátum
05 December 2020 CET/Warsaw
Počiatočná cena
336 EUR
Cena predaja
370 EUR
Vyššia ponuka
110%
Zobrazení: 87 | Obľúbené: 3
Dražba

Bydgoski Antykwariat Naukowy

Aukcia 49
Dátum
05 December 2020 CET/Warsaw
Priebeh licitácie

Budú licitované všetky položky

Dražobný poplatok
OneBid neúčtuje dodatočné poplatky za dražbu.
Zvyšovanie ponuky

Všeobecné podmienky
O dražbe
O predajcovi
Bydgoski Antykwariat Naukowy
Bydgoski Antykwariat Naukowy Wiesław Dreas
Stary Rynek 3
85-105 Bydgoszcz
+48 52 322 19 77