Rozšírené vyhľadávanie Rozšírené vyhľadávanie
3

[Curiosum!] Co dobrego przyniosły Polsce rządy Józefa Piłsudskiego 1930

add Vaša poznámka
Popis položky

Co dobrego przyniosły Polsce rządy Józefa Piłsudskiego.

b.w., Kraków 1930.

8 s., 15 cm.

Oprawa wydawnicza, broszurowa, po której następuje osiem niezadrukowanych, czystych stron.

Kuriozum wydawnicze pochodzące z kręgów opozycyjnych do rządów sanacyjnych, stanowiące oryginalny "niemy" pamflet, podsumowujący rządy pomajowe. Według informacji przytoczonej przez Zbysława Arcta w "Gawędach o księgarzach", Wrocław 1972, s. 190. wydawcą był krakowski dziennik "Naprzód", organ PPS, prowadzący w tym okresie najostrzejszą krytykę rządów Piłsudskiego: "Ciekawy wypadek przypomina bibliofil krakowski Władysław Rzońca. W l. 1930 lub 1931 socjalistyczny dziennik "Naprzód" wydał broszurkę pod tytułem "Co dały Polsce rządy marszałka Piłsudskiego?". Broszurka składała się z kilkunastu niezadrukowanych kartek. Wszyscy zrozumieli "treść" broszurki, ale cenzura ją przepuściła, bo nie było co konfiskować". Biorąc pod uwagę datę wydania, być może wykorzystywano ją jako materiał propagandowy kolportowany podczas Wyborów "brzeskich".

Druk nie notowany w katalogach polskich bibliotek.

Dražba
II. online bibliofilská aukcia kníhkupectva Światowid Kielce
Dátum
10 November 2020 CET/Warsaw
Počiatočná cena
18 EUR
Cena predaja
400 EUR
Vyššia ponuka
2200%
Zobrazení: 207 | Obľúbené: 3
Dražba

Księgarnia Światowid

Dátum
10 November 2020 CET/Warsaw
Priebeh licitácie

Budú licitované všetky položky

Dražobný poplatok
OneBid neúčtuje dodatočné poplatky za dražbu.
Zvyšovanie ponuky
  100

Všeobecné podmienky
O dražbe
O predajcovi
Księgarnia Światowid
Księgarnia Światowid
ul. Starodomaszowska 30 / 46
25-315 Kielce
+48413438013
+48602364811