Rozšírené vyhľadávanie Rozšírené vyhľadávanie
24

NOWOSIELSKI JERZY, Bez tytułu (mecz), 1948

add Vaša poznámka
Popis položky
Dodatočné poplatky: +5% / 3% Droit de suite

Akwarela na papierze, 14,5 x 20,5 cm w świetle passe-partout, w opr. 28 x 32,5 cm, sygnowana l.d. 'J. Nowosielski'

Praca namalowana na starym rachunku meczu piłki nożnej, pochodzi ze zbiorów Felicji Uniechowskiej, żony Antoniego Uniechowskiego. Do pracy dołączona karta obiektu. Praca po konserwacji.

Urodził się w 1923 roku w Krakowie, zmarł w 2011 tamże. W 1940 roku rozpoczął regularne studia na Wydziale Malarstwa Dekoracyjnego krakowskiej Kunstgewerbeschule, gdzie był uczniem Stanisława Kamockiego. Od najmłodszych lat fascynował się liturgią wschodnią. Na I Wystawie Sztuki Nowoczesnej w Krakowie w 1948/49 pokazał obrazy utrzymane w nurcie abstrakcji geometrycznej. W latach socrealizmu nie wystawiał, zajmując się w tym czasie scenografią oraz malowaniem cerkwi i kościołów. W 1955 w Łodzi zaprezentował swą pierwszą wystawę indywidualną, w 1956 wziął udział w XXVIII Biennale w Wenecji. W latach 1957-1962 był pedagogiem w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi, następnie w Akademii Krakowskiej, gdzie wykładał na Wydziale Malarstwa do przejścia na emeryturę w 1993.

Dražba
5. aukcia súčasného galícijského umenia
Dátum
10 December 2020 CET/Warsaw
Počiatočná cena
783 EUR
Cena predaja
1 544 EUR
Konečná cena bez dražobného poplatku
1 342 EUR
Vyššia ponuka
197%
Zobrazení: 173 | Obľúbené: 4
Dražba

Art Agenda Nova

Dátum
10 December 2020 CET/Warsaw
Priebeh licitácie

Budú licitované všetky položky

Dražobný poplatok
OneBid neúčtuje dodatočné poplatky za dražbu.
Zvyšovanie ponuky
  15 000

Všeobecné podmienky
O dražbe
O predajcovi
Art Agenda Nova
Art Agenda Nova
ul. Batorego 2 / 7
31-135 Kraków
+48 12 222 50 53
Otváracie hodiny
Pondelok
Otvorené
Utorok
Otvorené
Streda
Otvorené
Štvrtok
Otvorené
Piatok
Otvorené
Sobota
Zatvorené
Nedeľa
Zatvorené
Zákazníci, ktorí kúpili diela tohto umelca, kúpili aj