Cena wywoławcza 500
Estymacja 900 - 1000
NOTATKA Z PODRÓŻY X, 1990
Tusz, akwarela, gwasz, aerograf, karton; 60 x 50 cm
Sygnowany l.g.: K allanRzepka 3/90; p.g.: Fig. 37.X; l.d.: Notatka z podróży X. Not
Allan RZEPKA
ur. 1940 Kraków
Studiował w ASP w Krakowie na Wydziale Malarstwa u C. Rzepińskiego oraz na Wydziale Scenografii u A. Stopki. Jest profesorem na macierzystej uczelni. W latach 1965 i 1967 brał udział w Biennale Młodych w Paryżu. Zajmował się malarstwem sztalugowym i ściennym, rzeźbą, scenografią i grafiką. Obecnie skupił się na malarstwie i rysunku. Brał udział w wielu wystawach m.in. w III Biennale Grafiki w Krakowie, Triennale Rysunku we Wrocławiu, Artyści ASP wobec Wyspiańskiego w Krakowie. Jego prace można oglądać m.in. w zbiorach Muzeum Narodowego w Krakowie, Ministerstwie Kultury i Sztuki. Artysta otrzymał Nagrodę I stopnia Ministra Kultury i Sztuki.