Erweiterte Suche Erweiterte Suche

Łapacze snów

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcyjną w nadchodzącym tygodniu.

Artyści często czerpią inspiracje nie tylko z otoczenia, ale także z fantastyki i bezdennego źródła, jakim są marzenia senne. Efektem tego są nieprawdopodobne dzieła. Poniżej przedstawiamy wybór pozycji, które mogą Państwa zainteresować. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcji odbywających się lub kończących w nadchodzącym tygodniu.


Piotr Urbanek (ur. 1976, Kielce), 'Zielona katedra', 2022
Dienstag, 06 Juni, DESA Unicum

Dzięki bogatej wyobraźni artysty odkrywamy surrealistyczny świat pełen zabawy, ironii, ale także niepokoju spowodowanego chaosem i nagromadzeniem wątków i postaci. Intensywna, zróżnicowana kolorystyka pogłębia mocny przekaz obrazu. Obok tak naładowanej kolorami i kształtami kompozycji nikt nie przejdzie obojętnie.

Piotr Urbanek (ur. 1976, Kielce), "Zielona katedra", 2022

Maja Borowicz, Na granicy świtu, 2019
Dienstag, 06 Juni, Yegorov Gallery

Twórczość artystki również wpisuje się w nurt realizmu magicznego i surrealizmu. Głównym punktem ciężkości obrazu jest kontrast intensywnych kolorów oraz dodanie „efektów specjalnych” w postaci pękających skał i urwiska. Niezwykle silne zwierzęta, jakimi są konie oraz drapieżne puma i orzeł są kolejnymi motywami uzupełniającymi silny wydźwięk kompozycji. A może to tylko sen i wszystko zaraz się rozpadnie?

Maja Borowicz, Na granicy świtu, 2019

Alicja SŁABOŃ-URBANIAK (ur. 1962), Akt, 2007
Dienstag, 06 Juni, Pragaleria

Interesujący portret kobiecy, czerpiący ze sztuki japońskiej i antycznej. Wyraźna geometryzacja figury postaci ciekawie wygląda w połączeniu z „brudnym” tłem i takim samym efektem wykorzystanym na ciele postaci. Oryginalna kompozycja zamyka się w kilu barwach, a i tak zachwyca różnorodnością faktur i kształtów.

Alicja SŁABOŃ-URBANIAK (ur. 1962), Akt, 2007

Bogdan Klechowski, Melancholia, 2020
Dienstag, 06 Juni, Galeria Xanadu

Połączenie rysunkowej, wręcz szkicowej formy z malarskim wykończeniem zawsze robi wrażenie, szczególnie jeśli obie formy zostały wykonane w realistycznej konwencji. Również tematycznie praca robi wrażenie kontrastowym zestawieniem postaw i zachowań bohaterów. Praca z pewnością spodoba się miłośnikom form rysunkowych i komiksów.

Bogdan Klechowski, Melancholia, 2020

A 'FAMILLE VERTE' PORCELAIN BRUSH POT, BITONG China, Qing dynasty, 19th century
Donnerstag, 08 Juni, Bertolami Fine Art

Piękny chiński garnuszek-kubek, z zewnątrz z dekoracją ze sroką wśród kwiatów, ptaków i skał będzie świetnym prezentem nie tylko dla miłośników ceramiki. Posiadanie takiego okazu to tak naprawdę posiadanie kawałka historii.

A 'FAMILLE VERTE' PORCELAIN BRUSH POT, BITONG China, Qing dynasty, 19th century

Anna Kuchniak, Kontrast kształtu, 2019
Samstag, 10 Juni, APARYCJA PROJEKT

Tytuł obrazu „Kontrast kształtu” idealnie oddaje istotę tej kompozycji. Każdy kształt znajdujący się na obrazie zdecydowanie różni się od reszty, co dodatkowo podbija różnorodność kolorystyczna. Klasyczna, ale ciekawa kompozycja urozmaici każde wnętrze, a w szczególności minimalistycznie urządzone.

Anna Kuchniak, Kontrast kształtu, 2019

Jagoda Malinowska, ''Post-reality'', 2023

Artystka przy tworzeniu obrazów często wspomaga się fotografią, jednak nie odwzorowuje zapisu cyfrowego, korzysta z niego jako swego rodzaju współczesnego notatnika, który pozwala na zbieranie dużej ilości informacji wizualnych w krótkim czasie. W swojej twórczości podejmuje się motywów proekologicznych oraz wątków socjologicznych. Oryginalna kompozycja przyciąga także uwagę stroną formalną, eksperymentami ze stylem i kolorystyką.

Jagoda Malinowska, ''Post-reality'', 2023


keyboard_arrow_up