Advanced search Advanced search

Mnogość uniwersum

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcyjną w nadchodzącym tygodniu.

Sztuka może mieć duży wpływ na nasze życie. Dzieła sztuki w naszym otoczeniu pomagają zrelaksować się po ciężkim dniu, rozbudzić i zmotywować do pracy oraz wzbudzać różnorodne emocje. Poniżej przedstawiamy wybór pozycji, które mogą Państwa zainteresować.


Peter Paul Rubens, Siegen 1577 - 1644 Antwerp, workshop, attributed
Tuesday, 14 November, Tiberius Auctions

Ta szczególnie urocza scena Jezusa i Jana Chrzciciela, jako dzieci bawiących się z barankiem jest jednym z najsłynniejszych tematów flamandzkiego malarza baroku Petera Paula Rubensa. Wyrazistość obrazu potęguje umiejętne wykorzystanie koloru i światła. Charakterystyczną dla Rubensa kolorystykę skóry, dodatkowo podkreśla świetlisty błysk z wymodelowanym półcieniem.

Peter Paul Rubens, Siegen 1577 - 1644 Antwerp, workshop, attributed

Julia Detczenja, Jasiek dla Śpiocha 2, 2023
Tuesday, 14 November, Art In House

Artystka świetnie uchwyciła dynamiczny taniec wiejskich kobiet. Klimatu tej scenie z pewnością dodał zimowy pejzaż oraz ciepło ogniska. Malarka zadbała o różnorodność ludowych elementów. Zabawa perspektywą sprawiła, że obraz nabrał innego wymiaru, nie koncentrując się na realizmie.

Julia Detczenja, Jasiek dla Śpiocha 2, 2023

Michał GORSTKIN WYWIÓRSKI (1861-1926), Bitwa, ok. 1880
Wednesday, 15 November, Rempex

Prawdziwy rozkwit batalistyki w polskim malarstwie szacuje się na XIX wiek. Na obrazie widzimy wspaniale oddane sylwetki postaci, spójną, ciekawą kolorystykę oraz wyczulenie na detale. Malarz skupił się także na oddaniu emocji zarówno postaci ludzkich, jak i zwierzęcych.

Michał GORSTKIN WYWIÓRSKI (1861-1926), Bitwa, ok. 1880

Jacek Yerka (ur. 1952 Toruń), Podgrzybnia, 2018
Wednesday, 15 November, Sopocki Dom Aukcyjny

Interesująca praca, w której artysta przedstawił dwa lub nawet trzy fantastycznej światy. Ścierają się tu ze sobą prawie wszystkie żywioły, krążąc wokół postaci grzyba. Grafika pobudzi do myślenia wielu widzów.

Jacek Yerka (ur. 1952 Toruń), Podgrzybnia, 2018

Zakłady Porcelitu Stołowego 'Pruszków', proj. Zofia Galińska, Serwis do kawy 'Kajtek' dla 6 osób, proj. 1961 r.
Thursday, 16 November, Xanadu Galeria i Dom Aukcyjny

Serwis do kawy "Kajtek" zaprojektowany w latach 60. przez Zofię Galińską zachwyca designem. Model ten uznano za kultowy, dlatego był kilkukrotnie wystawiany m.in. w Muzeum Narodowym we Wrocławiu. Będzie idealnym wyborem podczas podwieczorku, uroczystych przyjęć i rodzinnych spotkań.

Zakłady Porcelitu Stołowego "Pruszków", proj. Zofia Galińska, Serwis do kawy "Kajtek" dla 6 osób, proj. 1961 r.

Marcin Zalewski, Salvador, 2022
Friday, 17 November, Art In House

Salvador Dali uwielbiał koty, w związku z czym artysta trafił w dziesiątkę z wyborem motywu. Intrygująca pozycja nie tylko dla fanów malarza i miłośników kotów. Warto spojrzeć na nią z perspektywy retrospekcji kreatywnego umysłu malarza i hipnotyzującej kompozycji.

Marcin Zalewski, Salvador, 2022

Magdalena Bezat, Przejście
Saturday, 18 November, Rynek Sztuki

Świetna propozycja dla osób szukających realistycznych przedstawień. Pomimo że kompozycja ewidentnie przedstawia epokę historyczną, sam klimat, ludzie i miejski tłum są bardzo współczesne. Również zamazanie twarzy, konturów i detali wskazuje na obranie szerszej perspektywy.

Magdalena Bezat, Przejście

Roksana Kularska-Król (roxi) (ur. 1982, Kielce), 'Granville', 2023
Saturday, 18 November, DESA Unicum

Na obrazie „Granville” artystka namalowała Krystynę Skarbek, tajną agentkę, jako postać złożoną z segmentów, co symbolizuje jej wielowątkowe życie. Pojawiają się tu magiczne rośliny, dające nadzwyczajne moce oraz ogromna liczba oczu. Ciekawy kształt tonda podkreśla oryginalne podejście do tematu.

Roksana Kularska-Król (roxi) (ur. 1982, Kielce), "Granville", 2023

Wlastimil Hofman (1881 - 1970), 'Eros, Psyche i Hermes'
Sunday, 19 November, Connaisseur

Ciekawy format obrazu to to, co pierwsze zwraca uwagę. Większą część zajmuje tutaj złocona rama, co zdarza się dość rzadko. Samemu obrazowi trzeba się dokładnie przyjrzeć, aby dojrzeć szczegóły, co sprawia, że z pewnością zatrzymamy się przy nim na dłużej.

Wlastimil Hofman (1881 - 1970), "Eros, Psyche i Hermes"


keyboard_arrow_up