Wyszukiwanie zaawansowane Wyszukiwanie zaawansowane

Właściwa perspektywa

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcyjną w nadchodzącym tygodniu.

Czasami ważne jest nie to co widzimy, ale jak to widzimy. Poniżej przedstawiamy wybór pozycji, które mogą Państwa zainteresować.



Utagawa Yoshitsuya, Rabusie spiskujący przeciw braciom Kaneuri. Historia Ushiwakamaru i Kumasaka Chôhan-tryptyk
Poniedziałek, 07 sierpnia, Rynek Sztuki

Drzeworyt jest jedną z najstarszych technik drukarskich. Japonia o wiele wieków wyprzedziła Europę w rozwoju technik graficznych. Drzeworyty artysty, przedstawiające wojowników będą wspaniałym, kolekcjonerskim elementem wystroju wnętrza. Dla miłośników Japonii i Azji pozycja obowiązkowa.

Utagawa Yoshitsuya, Rabusie spiskujący przeciw braciom Kaneuri. Historia Ushiwakamaru i Kumasaka Chôhan-tryptyk

Mojżesz KISLING (1891-1953), Ryby
Wtorek, 08 sierpnia, Warszawski Dom Aukcyjny

Mojżesz Kisling zyskał pseudonim „Księcia Montparnasse’u”, ponieważ stał się jednym z czołowych reprezentantów École de Paris i utrzymywał kontakty z wybitnymi malarzami gwiazdami kina. Piękna grafika, niezwykle różnorodna kolorystycznie różni się od klasycznych martwych natur. Uproszczenie form i spiętrzenie planów kompozycyjnych dynamizuje kompozycję i uatrakcyjnia nią dla oka.

Mojżesz KISLING (1891-1953), Ryby

Edward DWURNIK (1943 - 2018), Św. Anna, Warszawa, 2012
Czwartek, 10 sierpnia, Rempex

Dwurnik był bardzo płodnym twórcą o charakterystycznym stylu. Cykl obrazów dotyczących polskich miast stał się niemal znakiem firmowym malarza. Niecodzienny pejzaż polskiej stolicy z lotu ptaka jest komentarzem artysty do ówczesnej sytuacji i nastrojów społecznych.

Edward DWURNIK (1943 - 2018), Św. Anna, Warszawa, 2012

Vanessa Świgulska-Jop, Pokonałam strach, 2023
Czwartek, 10 sierpnia, Onamoon Gallery

Intrygujący portret bohaterki o urodzie z pogranicza kobiecej i dziecięcej. Jej delikatność kontrastuje z przybrudzonym, postarzałym tłem, tak jak realizm kontrastuje z abstrakcją. Interesujące podejście do tematu portretu gwarantuje przykucie uwagi odbiorców.

Vanessa Świgulska-Jop, Pokonałam strach, 2023

Wojciech Kossak (1856 Paryż - 1942 Kraków), 'Napoleon i sfinks' ('Napoleon w Egipcie', 'Dwa sfinksy'), 1910
Piątek, 11 sierpnia, DESA Unicum

Malarzy z rodu Kossaków nie trzeba nikomu przedstawiać. Warto zwrócić uwagę na obraz, który podejmuje zagraniczny wątek i przedstawia niepolski krajobraz, w tym przypadku Egiptu. Wojciech Kossak był mistrzem malowania koni, w tym przypadku konie i ludzkie postacie są perfekcyjnie przedstawione na nieco rozmytym tle, egipskiego pejzażu.

Wojciech Kossak (1856 Paryż - 1942 Kraków), "Napoleon i sfinks" ("Napoleon w Egipcie", "Dwa sfinksy"), 1910

Dariusz Grabuś (ur. 1973, Gdynia), 'Dom blisko oceanu', 2023
Sobota, 12 sierpnia, DESA Unicum

Ciekawy obraz, który wisząc w pomieszczeniu, stworzy efekt „wnętrza we wnętrzu”. Piękne połączenie ciepłych i zimnych kolorów sprawia, że obraz będzie pasował do wielu przestrzeni. Zachwycający, wyrazisty, kolorystycznie wręcz graficzny efekt połączony z niezwykle realistycznym przedstawieniem obiektów niesamowicie przyciąga uwagę.

Dariusz Grabuś (ur. 1973, Gdynia), "Dom blisko oceanu", 2023

Dariusz Miliński, Poszły sobie na gwiazdy, 2023
Sobota, 12 sierpnia, Cosma Gallery

Obraz w ciekawy sposób ukazuje historię, folklor i naturę. W niecodzienny sposób fikcja i rzeczywistość łączą się ze sobą, przy pomocy nieba i gwiazd jako magicznego łącznika. Realizm, dopracowane szczegóły, różnorodna kolorystyka i tematyka sprawiają, że ciężko oderwać wzrok od tej kompozycji.

Dariusz Miliński, Poszły sobie na gwiazdy, 2023


keyboard_arrow_up