brąz złocony, kość słoniowa; pole 1,8 x 1,2 cm; wys. z uchwytem 8 cm.
Polska, XIX/XX w.
Pole pieczętne owalne; kartusz z herbem Lubicz pod szlachecką koroną, otoczony labrami, z trzema piórami strusimi w klejnocie. Uchwyt z kości, wydłużony, owalny, spłaszczony, dekorowany wzdłuż krawędzi rowkami.