srebro złocone, filigran i granulacje; wys. 17,4 cm, szer. 11,3 cm, głęb. 1,8 cm, waga 84 g.
Europa Zachodnia, Francja? XIX w.
Pośrodku puszka o kształcie kartusza, otwierana z tyłu; od frontu pierwotnie zapewne oszklona; plecy i boki gładkie, od frontu obramowanie sznurem i perełka. Wokoło bogata, ażurowa dekoracja z filigranowych listków akantowych
oraz wici kampanulowej, zakończonej z obu stron wielopłatkowym kwiatem. W zwieńczeniu 5-pałkowa korona. Brak znaków probierczych.