w składzie 6 łyżek do zupy (dł. 20,8 cm), 6 widelców i 6 noży do przystawek (dł. 19 cm i 21,8 cm) oraz 6 łyżeczek do herbaty (dł. 14,5 cm);
srebro próby 3 cechowane (WW/S, cecha probierni państwowej z próbą, głową kobiety i literą W), stal nierdzewna; waga z nożami 1200 g.
Warszawa, lata 50. XX w.
Z lancetowatymi trzonkami ozdobionymi na końcach dwustronnie stylizowana palmetą; trzonki noży dociążone, ostrza z napisem nierdzewne.
Po II wojnie światowej zakłady Frageta przy ul. Elektoralnej zostały upaństwowione, a w ich miejsce powstała Warszawska Wytwórnia Sreber, sygnująca swoje wyroby WWS (czasami także bitym w głąb monogramem JF lub d.Fraget). W 1965 roku weszła razem z dawnymi zakładami Henneberga w skład Warszawskiej Wytwórni Platerów Hefra.
Naposledy prohlížené
Chcete-li vidět seznam položek, přihlaste se
Oblíbené