Erweiterte Suche Erweiterte Suche

Punkty widzenia

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcyjną w nadchodzącym tygodniu

Sztuka obejmuje świat z punktu widzenia artysty. Jest to punkt widzenia pełen ciekawych doświadczeń i interesujących poszukiwań. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcji odbywających się lub kończących w nadchodzącym tygodniu. Poniżej przedstawiamy wybór pozycji, które mogą Państwa zainteresować.

Paulina Rychter (ur. 1982, Gdańsk), Kobiety nad brzegiem morza, 2022
10 stycznia, 19:00, DESA Unicum

Ciekawe połączenie portretu z pejzażem. Artystka skupiła się zarówno na interesującym przedstawieniu postaci, które będąc tyłem do widza, są jeszcze bardziej intrygujące, jak i na przyciągającym uwagę otoczeniu. Mocno zdefiniowane, geometryczne kształty, szczególnie w przypadku pejzażu, przyciągają wzrok i zatrzymują uwagę na dłużej. Kompozycja niezwykle atrakcyjna estetycznie, będzie ozdobą wielu wnętrz.

Paulina Rychter (ur. 1982, Gdańsk), Kobiety nad brzegiem morza, 2022

Fotel typ 300-190 tzw. 'Lisek' - proj. Henryk LIS (1928-1981) - Dolnośląskie Fabryki Mebli w Świebodzicach
11 stycznia, 19:30, Pragaleria

Fotel ten został zaprojektowany przez absolwenta Wydziału Architektury Wnętrz wrocławskiej Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych – Henryka Lisa. Jest to jeden z najliczniej produkowanych i najpopularniejszych foteli okresu PRL. Fotel cieszył się tak dużym zainteresowaniem, że produkowano go aż do końca lat 70.

Fotel typ 300-190 tzw. "Lisek" - proj. Henryk LIS (1928-1981) - Dolnośląskie Fabryki Mebli w Świebodzicach

Mariola Świgulska, Miasto ze snu, 2015 r.
12 stycznia, 19:00, Jagiellońska 1

Interesujący obraz nocnego tudzież jesiennego miasta, wyłaniający się zza gęstwiny pnączy ma w sobie iście filmowy klimat. Marioli Świgulskiej udało się perfekcyjnie wyważyć światłocień i rozmieścić poszczególnie fragmenty tak, aby nawet ich ogólny charakter (na przykład w przypadku budynków) był wart uwagi. Gęstwina pnączy ma w sobie coś abstrakcyjnie, co dodatkowo pogłębia tajemniczy nastrój obrazu.

Mariola Świgulska, Miasto ze snu, 2015 r.

Agnieszka Zabrodzka, Przystań, 2022
13 stycznia, 19:30, Art In House

Piękny, nostalgiczny pejzaż. Artystka potraktowała kompozycję nieco bajkowo, szczególnie w przypadku mgły i koron drzew. Stworzyła magiczny, tajemniczy klimat, dbając o kolorystyczną różnorodność odcieni.

Agnieszka Zabrodzka, Przystań, 2022

Chromolitografia XIX wiek
14 stycznia, 18:00, Looxon

W ofercie aukcji znajduje się kilka chromolitografii przedstawiających niezwykle ciekawe, historyczne miejsca. Whitehall był rezydencją brytyjskich monarchów od 1530 roku do 1698, kiedy spłonął prawie w całości. Był największym pałacem w Europie, posiadał 1500 pokoi (był równocześnie największym budynkiem na świecie).

Chromolitografia XIX wiek

Mieczysław Wilczewski, Ikona Archanioła Gabriela
15 stycznia, 20:00, Galeria Maya

Pisanie ikon nie jest łatwym zadaniem i wymaga zaawansowanego warsztatu artystycznego. Przedstawiona ikona została wykonana w technice bizantyjskiej, na desce, pisana pigmentami naturalnymi i esencją jajeczną oraz złoceniem nimbów. Jest Kopią XV- wiecznej ikony. Oryginał znajduje się w Muzeum we Lwowie. Ikona jako dzieło sztuki, mniej popularna niż obraz będzie szczególnie przyciągała uwagę. Z pewnością stanie się także oryginalnym prezentem.

Mieczysław Wilczewski, Ikona Archanioła Gabriela

Maja Wolf, Toruński tramwaj

Artystka w oryginalny, nieco karykaturalny sposób przedstawiła fragment miasta. Największą uwagę zwraca oczywiście czerwony tramwaj, który jako jedyna plama kolorystyczna silnie kontrastuje z czarno-białym tłem. Całość prezentuje się estetycznie i wyraziście, chociaż artystka postawiła w tym przypadku na minimalizm.

Maja Wolf, Toruński tramwaj

keyboard_arrow_up