[KRAKÓW w czasie okupacji niemieckiej - fotografie widokowe i sytuacyjne]. [l. 40. XX w.]. Album zaw. 20 fotografii form. ca 17x13 cm, 13x18 cm, nieznanego autorstwa.
Album form. ca 21x28,5 cm, k. 20. Oprawa: granatowe półpłótno, okładziny drewniane (na licu płaskorzeźba przedstawiająca Wawel w otoczeniu szarotek w narożnikach oraz wyryty napis: "Krakau" na tylnej okładzinie), grzbiet przewiązany sznurkiem. Na zdjęciach ujęcia opisane odręcznie na marginesach podkładów: "Das Generalgouvernements- Gebäude", "Kasinogasse", "Plantationen im Winter", "Inwalidenplatz", " Motiv aus dem Hofe der Jagellonischen Bibliotek" "Tuchlauben im Nachtbeleuchtung", "Alter Rathausturm in Nachtbeleuchtung", Plantationen im Herbstnebel", " Florianturm in der Nacht", "Das Theatergebäude", "Barbakan", "Florianstrasse vom Turm aus", "St. Andreas Kirche in der Nacht", "Ansicht von Marienkirchturm /Piłsudskihügel", "Marienkirche", "Motiv von der krakauer Burg", "Burgkatedrale", "Partie aus krakauer Burg", "Marktgasse", "Ausblick von der Burg /Weichselfluss/". Zdjęcia naklejone na karty albumu. Grzbiet albumu naderwany, poza tym stan bardzo dobry. Dołączono kartę pocztową z naklejoną szarotką (częściowo uszkodzoną), z nadrukiem: "Zakopane Gruss vom Hohen Tatragebirge. Pozdrowienie z Wysokich Tatr" i na odwrocie piecz.: "Kasprowy Wierch Seilbahn Kolej Linowa 1988 m. Zakopane".