olej, tektura, 37 x 44 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany p. d.: Wlastimil Hofman / Szklarska Poręba 1947;
na odwrocie napis: "Powrót" Jezu miej litość nad nami;
Lit.: Adam Konopacki, Wlastimil Hofman, z cyklu Spotkania ze sztuką, Łaziska Dolne 2010, s. 27, poz. kat. 51; Wlastimil Hofman, z cyklu Spotkania ze sztuką, Katalog Wystawy w Regionalnym Centrum Kultury Dział Wystawienniczy Galeria Sztuki Współczesnej,
Kołobrzeg 2010, nr kat. 45.