Autolitografia, papier; wymiary: 49 x 34,8 cm; sygnowany oł. l.d.: Ignacy Pinkas. Grafika w dobrym stanie, nie konserwowana. Plansza pochodzi z teki Wilno. W autolitografiach barwnych, wydanej w Krakowie przez A. Pruszyńskiego w nakładzie 100 egzemplarzy. Grafika powstała na podstawie olejnej pracy Pinkasa, ofiarowanej Józefowi Piłsudskiemu przez artystę. Wisiał w dworku „Milusin” w Sulejówku. Przez lata uważana za zaginioną, odnaleziona w pałacu w Helenowie - ośrodku Ministerstwa Obrony Narodowej, w 2015 wróciła do Sulejówka.
Literatura: M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, s. 266, poz. 438.