Encyklopedia staropolska ilustrowana . T. 1-4. Druk P. Laskauera i W. Babickiego. Warszawa 1900-1903,
26,5 cm, s. [4], 316; [2], II, 332; [2], 350; [2], II, 523, [5], k. tabl. [1] z ilustracją barwną; w każdym tomie ilustracje; oprawa wydawnicza: płótno z tłoczeniami i złoceniami. Wyd. 1. Dzieło życia Zygmunta Glogera (1845-1910) - wybitnego historyka, archeologa, etnografa, folklorysty i krajoznawcy. Znakomity przewodnik po szeroko pojętej kulturze staropolskiej. Świetnie napisane hasła dopełnia obszerny, bogaty materiał ilustracyjny. Lica opraw oryginalne, grzbiety dorobione współcześnie półskórek.