olej, płótno; 146 x 97 cm;
sygn. p. d.: T;
na odwrocie odręcznie pisana dedykacja: Panu Karolowi Zolichowi / Wacław Taranczewski;
na krośnie malarskim nalepka wystawowa z Muzeum Narodowego w Poznaniu z datą wystawy: listopad 1949 (pisane na maszynie).
Lit.: Zdzisław Kępiński, Wacław Taranczewski, Muzeum Narodowe, Poznań 1958 - obraz wymieniony na s. 110, poz. 47 (jako własność artysty).