olej, deska; 23,5 x 16,7 cm w świetle ramy;
sygn. wzdłuż prawej krawędzi: J Malczewski
na odwrocie odręczne potwierdzenie autentyczności Józefa Krupińskiego: Stwierdzam, że
obrazek / niniejszy przedstawiający / siostrę mistrza Bronisławę / Malczewską otrzymałem / wprost z rąk Jego / z którym łączyły mnie / bliskie i serdeczne sto- / sunki przyjaźni. / Kraków dnia 27 sierpnia 19 [zaklejona cyfra] / Józef Krupiński Proweniencja:
- kolekcja Józefa Krupińskiego
- kolekcja prywatna, Kraków
Potwierdzenie autentyczności Agencji Art-Konsultant Pana Adama Konopackiego.