brąz złocony; wys. 190 cm.
Szwajcaria, k. XX w.
Stopa kolista, lekko wysklepiona; wokół krawędzi dekoracja z motywem kiści akantu. Trzon kolumnowy, z delikatnie zaznaczonymi kanelami, z trójnożną bazą i głowicą koryncką.
Abażur na planie owalu, z beżowej, drapowanej tkaniny; (z wyposażenia hotelu).