olej na tekturze
sygnowany w dolnym lewym rogu: Jerzy Kossak 1950
wymiary: wys. 32,5 cm, szer. 47 cm
Syn Wojciecha Kossaka; wykształcenie zdobył w pracowni ojca i dziadka – Juliusza Kossaka. W swoich pracach podejmował głównie motywy hippiczne, malował również sceny historyczne, nawiązujące zwłaszcza do czasów napoleońskich i II wojny światowej, portretował ziemiaństwo wielkopolskie.