sucha igła podkolorowana akwarelą, papier; 63 x 50,5 cm (odcisk płyty), 75,6 x 55,4 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. p. d.: E. Dwurnik 85 (ołówkiem); opis l. d.: sucha igła (próba) / + akwarela (ołówkiem); oraz obok: NM: (ołówkiem) 2534 (nr odbity stemplem); tytuł pośrodku u dołu: "Figura na przetrwanie" (ołówkiem).