olej/sklejka, 39 x 29 cm (w świetle ramy)
sygn. p.d.: 'Jerzy Kossak 1936'
Na odwrocie widoczna autorska pieczęć oraz odręczny napis 'Stwierdzam autentyczność tego obrazu/Jerzy Kossak' oraz pieczęć okrągła 'Jerzy Kossak Kraków pl. Kossaka 4/Nr (ołówkiem) 0984'
pochodzenie: kolekcja prywatna
syn Wojciecha Kossaka; wykształcenie zdobył w pracowni ojca i dziadka - Juliusza Kossaka. W swoich pracach podejmował głównie motywy hippiczne, malował również sceny historyczne, nawiązujące zwłaszcza do czasów napoleońskich i II wojny światowej, portretował ziemiaństwo wielkopolskie.