385 rycin w tekście i 40 tablic oraz 2 tablice synchronistyczne;
napisał Mieczysław Tretter, Książnica „Atlas”, Lwów - Warszawa 1939; 32 x 24 cm;
oprawa półskórek tytulatura na grzbiecie współcześnie złocona. Unikalny, jeden ze stu numerowanych egzemplarzy odbitych na papierze kredowym, oferowany z nr. 27. Stan zachowania bardzo dobry.
Największa i najlepsza monografia Mistrza z nigdy później nie wznawianymi niektórymi reprodukcjami.