brąz, odlew cyzelowany, złocony; wys. 9 cm, szer. 9 cm, głęb. 11,5 cm.
Warszawa, lata 20.-30. XX w.
Podstawa z dwóch nałożonych na siebie schodkowo kwadratowych plint. Stopa kolista, krótki trzon z pierścieniową przewiązką; korpus w kształcie spłaszczonej półkuli puklowanej od spodu; krawędź zdobiona moletą z drobnych rowków. Wierzch gładki, z walcowatą tuleją na świeczkę. Z boku uchwyt imitujący wylot kominka lampki antycznej, zwieńczony płomieniem z brązu. Na podstawie bita cecha wytwórni: „BR. ŁOPIEŃSCY / WARSZAWA”.
Obiekt wielkiej urody, perfekcyjny warsztatowo.