olej, płótno, 70 x 50 cm, sygn. p.d.: monogramem
Łukasz Towpik urodził się w Szprotawie w 1984 roku. Jako artysta samouk w 2006 roku rozpoczął pracę nad warsztatem motywując się malarstwem historycznym . Przeniósł się do Zielonej Góry gdzie w 2010 roku ukończył studia magisterskie z dyplomem na wydziale malarstwa sztalugowego.
Pogłębiając swoje badania nad malarstwem skupił się na symbolizmie.
Tematyką prac jest człowiek i otaczająca go surrealna rzeczywistość.