[KATALOG aukcyjny]. Polski Dom Aukcyjny Sztuka. Aukcja nr 9: Arcydzieła malarstwa polskiego. Kraków, 2 X 1999. 4, k. 4, [14], tabl. 12. oprawa oryginalna skóra złocona.
Stan bardzo dobry. Katalog wyjątkowej aukcji w dziejach firmy. Pod młotek trafiło 12 wysokiej klasy obrazów autorstwa: Juliusza Kossaka, Jana Matejki, Władysława Ślewińskiego, Jankiela Adlera, Franciszka K. Lampiego, Vlastimila Hofmana, Leona Chwistka, Eugeniusza Zaka, Olgi Boznańskiej, Aleksandra Gierymskiego, Leopolda Gottlieba i Jonasza Sterna. Jak wynika z dołączonej listy wynikowej, wszystkie dzieła zostały sprzedane. Katalog wydano w niewielkim nakładzie (20 szt.?), wszystkie egz. oprawiono w skórę, barwne ilustracje umieszczono jako wklejki na kolejnych tablicach katalogu. Miejsce na wpisanie numeru egzemplarza (na ostatniej karcie) pozostało puste.