Advanced search Advanced search

Obraz i społeczeństwo

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcyjną w nadchodzącym tygodniu

Kolejny tydzień to kolejna szansa na nabycie wspaniałego dzieła sztuki. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcji odbywających się lub kończących w nadchodzącym tygodniu. Poniżej przedstawiamy wybór pozycji, które mogą Państwa zainteresować.

Mariusz LIPIŃSKI (1945-2010), W sztetlu
17 października, 19:00, Warszawski Dom Aukcyjny

Artysta fascynował się niezwykłą kulturą żydowską, która urzekała go na każdym kroku. Dzięki temu mamy do czynienia z tematycznie realistycznym przedstawieniem sceny rodzajowej związanej z życiem Żydów. Praca ma w sobie jednak coś baśniowego i kompozycyjnie jest odzwierciedleniem wyobraźni artysty. Malarz dobrał ciepłą, spójną kolorystykę, która tworzy przyjazny, melancholijny, jesienny klimat na obrazie.

Mariusz LIPIŃSKI (1945-2010), W sztetlu

Beata Gaudy (ur. 1989), Rajskie drzewo, 2022
17 października, 19:30, Pragaleria

Abstrakcyjna wariacja artystki na temat rajskiego drzewa. Zabawa fakturami i wzorami powiodła się dzięki intensywnej kolorystyce. Praca jest ciekawa i będzie wyróżniała się na tle innych obrazów tudzież w otoczeniu pozostałych elementów wystroju.

Beata Gaudy (ur. 1989), Rajskie drzewo, 2022

Zbysław MACIEJEWSKI (1946-1999), 'Sznur pereł' (1985)
18 października, 19:00, Krakowski Dom Aukcyjny

Z oryginalną twórczością Zbysława Marka Maciejewskiego warto nie tylko się zapoznać, ale także posiadać jej przykłady. Artysta tworzył w duchu symbolizmu i chętnie operował językiem metafory. Częstym motywem na jego obrazach był człowiek. Prezentowana kompozycja, ciekawa w formie i kolorystyce zwróci uwagę wielu osób i będzie prawdziwą ozdobą kolekcji.

Zbysław MACIEJEWSKI (1946-1999), "Sznur pereł" (1985)

Ewa Ostaficzuk-Olbrychska ( 1970 ), Eve's Dream, 2020
18 października, 19:00, Black Art

Przykład minimalistycznej kompozycji, której siła opiera się na kształtach i kolorach. W ozdobnych wnętrzach wprowadzi harmonię i różnorodność, w minimalistycznych podkreśli styl i stanie się jednym z głównych jego składników. Obraz będzie świetnie prezentował się nie tylko w domu, ale także w biurze lub innym miejscu pracy.

Ewa Ostaficzuk-Olbrychska ( 1970 ), Eve's Dream, 2020

Ewa WIŚNIEWSKA, Bez tytułu
20 października, 19:00, Dom Aukcyjny DNA

W twórczości artystki widać inspirację malarstwem Tamary Łempickiej. Warto zwrócić uwagę na styl i detale, które oddają charakter epoki. Ciekawym zabiegiem było unowocześnienie linii horyzontu i tła w postaci budynków. Kontrastują one z pierwszym planem, ale nadal pasują do reszty.

Ewa WIŚNIEWSKA, Bez tytułu

Robert Rumas (ur. 1966, Kielce), 'Las Vegas', 2000
20 października, 20:00, DESA Unicum

Gratka dla miłośników sztuki najnowszej. Słynne „Maryjki” Roberta Rumasa stają się powoli klasyką polskiej sztuki współczesnej. Artysta słynie z tworzenia instalacji i obiektów związanych najczęściej z tematyką religijną i społeczną.

Robert Rumas (ur. 1966, Kielce), "Las Vegas", 2000

Filadora,Piwonie
21 października, 19:30, Galeria Forbis

Prosta, klasyczna kompozycja, która będzie pasowała do większości wnętrz. Jest to także wspaniały pomysł na prezent, gdyż przez uniwersalny motyw spodoba się wielu osobom. Artystka zadbała o wykończenie detali i wyrazistość kolorów i kształtów. Zawieszenie bukietu w przestrzeni dodało obrazowi nieco tajemniczości i nutę abstrakcji.

Filadora,Piwonie

Borys Fiodorowicz, Nie do wiary. Świat, 2016
21 października, 19:30, Art In House

Artysta często odnosi się do tematów społecznych i politycznych. Tym razem wziął na warsztat aktualną sytuację na świecie. Przetwarzany przez niego motyw Matki Boskiej niezwykle przejmująco łączy się zarówno z granatem, jak i wzorem moro, tworząc bardzo emocjonalną i chwytającą za serce kompozycję.

Borys Fiodorowicz, Nie do wiary. Świat, 2016

Katarzyna Ząbek, Ludzie, 2020
23 października, 20:00, NOVART

Interesujący obraz pod względem formalnym i kolorystycznym. Artystka w abstrakcyjny sposób sportretowała kilka typów ludzi. Warto zwrócić także uwagę na pojawiającego się u dołu obrazu kota. Wydawać by się mogło, że taka mieszanka kolorów i nagromadzenie kształtów będzie zbyt dużym wyzwaniem dla odbiorcy, jednakże całość jest niesamowicie spójna i przyjemna dla oka.

Katarzyna Ząbek, Ludzie, 2020

keyboard_arrow_up